Grafika i animacja w starożytnym tekście. Projekt już do pobrania

0
290

„Tej drogi nigdy nie było”. Taki tytuł nosi opowieść multimedialna Mai Starakiewicz. Projekt już ujrzał światło dzienne. Cyfrowy picture book dla dorosłych zawiera opowieść o Gilgameszu i niezwykłe ilustracje.

„Tej drogi nigdy nie było” to łączący słowo i obraz interaktywny i multidyscyplinarny projekt, w którym grafiki i animacje dopełniają współczesną parafrazę starożytnego tekstu. Już teraz możecie pobrać udostępniony e-book oraz wybrane ilustracje, które będzie można wydrukować, oprawić i powiesić na ścianie w swoim domu.

“Epos o Gilgameszu” to zabytek literatury Sumeru o tematyce na pozór odległej i nieaktualnej w kontekście realiów XXI wieku, często niezrozumiały przez archaiczną formę. Kiedy jednak przełożenia tej historii na współczesny język literacki i wizualny dokonuje ilustratorka i projektantka graficzna, która związkami ilustracji i literatury zajmuje się nie od dziś, powstaje multimedialne dzieło sztuki.

Przygody króla miasta Uruk, postaci historycznej i mitologicznej, to opowieść o miłości, poszukiwaniu sensu życia, walce z przemijaniem oraz odwiecznym konflikcie pomiędzy naturą i kulturą. To tylko niektóre z tych wątków. Parafraza tego uniwersalnego tekstu przygotowywana jest specjalnie na potrzeby projektu, podobnie jak ilustrujące go grafiki.

Maja Starakiewicz to ilustratorka i projektantka graficzna, absolwentka grafiki na ASP w Krakowie, obecnie doktorantka na tej samej uczelni. Autorka książki i programu edukacyjnego „Pociąg do opowieści” i książki „Model i metafora”, współautorka spektaklu rysunkowego na podstawie „Rękopisu znalezionego w Saragossie” Jana Potockiego. W swojej twórczości często sięga po literaturę – najchętniej dawną.

Już teraz możecie pobrać e-book dla dorosłych ze strony gilgamesz.com.pl

Projekt został zrealizowany pod patronatem naszego portalu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments