Hotel Ilan w Lublinie przyjmie pracowników służby zdrowia

0
1229
Fot. Hotel Ilan w Lublinie/ Facebook

Zamiast turystów zamieszkają w nim pracownicy służby zdrowia. Lubelski Hotel Ilan dołączył do ogólnopolskiej akcji ,,Hotel dla medyka”. Pielęgniarki, lekarze, ratownicy medyczni i położne, którzy dbając o zdrowie swoich najbliższych podczas trwania epidemii, nie zawsze chcą wracać do swoich domów.

– Jako jedyny hotel w Lublinie zgodziliśmy się podjąć współpracę z Narodowym Funduszem Zdrowia i pomóc pracownikom Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie – podkreśla Agnieszka Kolibska, prezes zarządu AVIR Sp. z o. o..

Hotel w ramach współpracy oferuje personelowi szpitala w pełni wyposażone pokoje z łazienkami oraz wyżywieniem. Obiekt gotowy jest na przyjęcia blisko 60 osób personelu medycznego. Obecnie wdrażane są procedury bezpieczeństwa dla pracowników hotelu, tak aby stworzyć kadrze medycznej komfortowe i bezpieczne warunki do odpoczynku i aby zmniejszyć ryzyko zakażenia ich rodzin.

– Cieszymy się, że jako hotel oraz lokalna społeczność żydowska możemy wspierać służbę zdrowia w tych ciężkich czasach – dodaje Agnieszka Kolibska.

Hotel Ilan zlokalizowany jest w zabytkowym budynku Jeszywas Chachmej Lublin, która założona przez rabina Majera Jehudę Szapirę w 1930 roku była największą uczelnią talmudyczną na świecie. Obiekt w tym roku obchodzi swoje 90 urodziny. Budowa jesziwy wymagała znacznych nakładów finansowych. Nie mogąc zgromadzić w kraju wystarczających środków, rabin Szapiro postanowił poprosić o wsparcie społeczność żydowską na świecie.

Uroczyste otwarcie uczelni nastąpiło 24 czerwca 1930 roku. Po wojnie budynek został przekazany Uniwersytetowi Medycznemu w Lublinie, który kształcił pracowników służby zdrowia aż do 2003 roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments