Między innymi do lubelskich medyków i policjantów trafiły maseczki ochronne, jakie uszyły pracownice Teatru Muzycznego w Lublinie.

– Przekazaliśmy maseczki między innymi dla ABW, Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie. Część trafiła również do służb medycznych z innych placówek – wylicza Ewa Sobkowicz z Teatru Muzycznego w Lublinie. Maseczki trafiły również do lubelskich dziennikarzy, m.in. do redakcji portalu Lubelski.pl, za co serdecznie dziękujemy.

Kiedy został ogłoszony stan epidemii, to właśnie Teatr Muzyczny wyszedł z inicjatywą uszycia maseczek dla służb mundurowych, którym także brakowało materiałów ochronnych.

– Na razie mamy na każdą pracownię po belce materiału. To powinno starczyć na około 2500 maseczek, czyli pracy mamy na 12-14 dni. Warto pomagać i staramy się, ile tylko możemy – podkreśla Ewa Sobkowicz.

W dalszym ciągu pomóc mogą również mieszkańcy. Materiały do uszycia maseczek można przynosić do budynku przy ulicy Obrońców Pokoju 2.

Fot. Teatr Muzyczny w Lublinie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments