Mając kota lub psa ponosimy za niego pełną odpowiedzialność. Dlatego podczas wyjazdów lub niespodziewanych sytuacji zdarza się, że musimy zostawić nasze czworonogi pod czyjąś opieką. Profesjonalną pomocą służą nam hotele dla zwierząt.

W Lublinie i w okolicznych miejscowościach mamy do wyboru wiele miejsc, gdzie możemy powierzyć nasze zwierzaki odpowiedzialnym opiekunom. W hotelikach bezpiecznie mogą one spędzić nawet kilka miesięcy poza domem. Zanim jednak zdecydujemy się na ten krok, powinniśmy dopilnować kilku istotnych rzeczy.

Przede wszystkim pies czy kot musi mieć wyrobioną książeczkę zdrowia. Każde zwierzę, które przestąpi próg hotelu, musi być odrobaczone. Nasi pupile muszą mieć też aktualne szczepienia profilaktyczne i szczepienia przeciwko wściekliźnie, chorobom zakaźnym i wirusom. Oprócz tego powinni być zabezpieczeni przed kleszczami i pchłami.

W większości przypadków na czas rozłąki trzeba zapewnić naszym pupilom mokrą i suchą karmę, która wystarczy im na okres całego pobytu w hoteliku. Tym, co ułatwia czworonogom adaptację w nowym miejscu, jest zapewnienie im ich ulubionych legowisk, kocyków, poduszek, zabawek czy własnych misek na wodę i jedzenie. Często też podczas codziennych spacerów z psami zastępczym opiekunom potrzebne są szelki, kaganiec, obroża lub smycz.

Hotele bardzo często nie przyjmują jednak suk w okresie rui oraz niesterylizowanych i agresywnych psów czy kotów. Wszystko po to, by uchronić inne zwierzęta przed potencjalnie ryzykownymi sytuacjami, które mogą się wydarzyć.

Lista miejsc dla zwierząt

Hotel dla zwierząt w „Lubelskim Centrum Małych Zwierząt”

Pierwszym miejscem na mapie Lublina przeznaczonym dla psów, kotów i innych mniejszych stworzeń takich jak świnka morska, królik czy chomik jest „Lubelskie Centrum Małych Zwierząt” mieszczące się na ulicy Franciszka Stefczyka 11. W tutejszym hotelu dla zwierząt opieka sprawowana jest 24 godziny na dobę ze szczególnym uwzględnieniem pupili, które potrzebują szczególnego nadzoru medycznego i przyjmują leki.

Hotelik jest wyposażony w klimatyzację i komfortową, podgrzewaną podłogę. Tutaj znajdują się zarówno oddzielne boksy przeznaczone dla psów, jak i osobne klatki dla kotów, z których mają widok na zewnątrz. Każdy zwierzak ma zapewnione swoje własne posłanie, a koty mogą skorzystać ze znajdujących się w hoteliku kuwet. Psiaki są natomiast wyprowadzane co najmniej 3 razy dziennie na spacer.

Jeśli chodzi o gryzonie i inne zwierzęta to gdy zdecydujemy się je zostawić w „Lubelskim Centrum Małych Zwierząt”, powinniśmy przynieść zwierzę w jego klatce, aby uniknąć niepotrzebnego stresu oraz samemu zapewnić mu wyżywienie.

Wszyscy pensjonariusze hotelu na miejscu dostają mokrą lub suchą karmę, a dla psów czy kotów, które są niejadkami, dostępne są pokarmy podawane na gorąco. Jeśli zwierzę jest na specjalnej diecie, można przynieść własną karmę.

Ciekawą opcją jest oferta dla właścicieli piesków, które mają nadwagę. Mianowicie zwierzaki mogą spędzić w hotelu zdrowotny weekend lub przyjechać na dłuższy pobyt, czyli tzw. wakacje. Na czworonogów czeka odchudzająca karma, a ich tymczasowi opiekunowie zadbają o ich kondycję, zapewniając im codzienny nawet kilkudziesięciominutowy bieg i ćwiczenia w wodzie na hydrobieżni.

Koszt dobowego pobytu psa w hotelu „Lubelskiego Centrum Małych Zwierząt” jest zależny od wagi, jaką ma nasz zwierzak. Przyjmowane są pieski od 10 do 25 kg, a koszt opieki nad najcięższym zwierzęciem wynosi 34 zł. Jeśli chodzi o kota, to niezależnie od tego ile waży, za jego pobyt w hoteliku zapłacimy 31 zł. Za opiekę nad gryzoniami w każdym przypadku musimy za to ponieść koszt 30 zł.

Hotel dla psów „POKER”

Kolejnym hotelem tym razem tylko dla psów jest miejsce funkcjonujące pod nazwą „POKER”, które usytuowane jest przy ulicy Jana Kasprowicza 9. Tutaj naszym zwierzętom oferowana jest opieka profesjonalistów, a mogą one skorzystać zarówno z pobytów krótkoterminowych, czyli z usług świetlicy, jak i spędzić w hoteliku dłuższy okres.

– Nasz hotel działa przez cały rok, dlatego długość okresu pozostawienia psa pod naszą opieką zależy od zapotrzebowania właściciela. Były przypadki, że psy zostawały u nas nawet przez 6 miesięcy – mówi Anna Pasierbiak, właściciel hotelu dla psów „POKER”.

Pieski będące pod opieką opiekunów mogą przebywać w 7 oddzielnych boksach umiejscowionych w ogrzewanym budynku, gdzie nawet agresywne i chore zwierzęta mają ze sobą ograniczony kontakt. Oprócz tego psy mogą oddać się zabawie, wchodząc na teren dwóch ogrodzonych wybiegów.

W trakcie pobytu w hotelu „POKER” czworonogi są regularnie karmione i 3 razy dziennie wyprowadzane. – Wyżywienie psa na czas pobytu w hotelu zapewnia właściciel – informuje Anna Pasierbiak.

Dobowy pobyt psa w hoteliku „POKER” kosztuje 50 zł. – Właściciel proszony jest o przywiezienie razem z pupilem jego obroży lub szelek oraz ulubionej zabawki bądź kocyka w celu zmniejszenia stresu. Jeżeli psy w obcym miejscu czują swój znajomy zapach, są po prostu spokojniejsze i czują się swobodniej – zapewnia właścicielka hotelu.

Hotel dla zwierząt „Psy i koty”

Dla obydwu gatunków czworonogów polecane jest miejsce „Psy i koty” usytuowane w podlubelskiej wsi Ciecierzyn 80 A. To powierzchnia o 30 m2, w której możecie zostawić swojego zwierzaka na kilka godzin lub na całą dobę pod okiem lekarza weterynarii.

Każdy czworonóg po przybyciu do hotelu przebywa w osobnym boksie, gdzie może się zrelaksować i zjeść posiłek. W każdym z nich znajdują się posłania lub poduszki oraz zabawki. Jednak kiedy psy się tolerują, mogą znajdować się razem we wspólnym pomieszczeniu. Jeśli chodzi natomiast o koty, to w tej chwili mogą one jednak przebywać tylko w tak zwanej klatce kennelowej dopasowanej do rozmiarów pupila. Pracownicy hotelu nie ukrywają, jednak że zdecydowaną większością gatunków zwierząt, które przyjmują, są psy.

Zwierzęta mogą także zaczerpnąć świeżego powietrza, korzystając z małego wybiegu, gdzie przebywają wszystkie razem, a także z większego, po którym psy i koty mogą spacerować pod nadzorem opiekuna 4 razy dziennie lub częściej. Te wydzielone obszary są ogrodzone, dlatego czworonogi nie mają możliwości ucieczki. Na terenie hotelu „Psy i koty” znajduje się także sala zabaw, gdzie spotykają zgromadzone w jednym czasie pupile.

Cała doba (dzień i noc) pobytu psa w hotelu to koszt 50 zł, a opieka nad kotem kosztuje 25 zł. Obecnie jednak koszt przyjęcia mruczącego czworonoga jest ustalany indywidualnie. Godzina w hotelu dla obydwu gatunków zwierząt to koszt 5 zł, natomiast za 1-2 h zapłacimy 10 zł, 2-4 h opieki kosztuje 20 zł, pobyt od 4 do 6 h to koszt 25 zł, opieka od 6 do 8 h wynosi 30 zł, a za pobyt zwierzęcia w hotelu „Psy i koty” od 8 do 10 h trzeba zapłacić 35 zł.

„GORGO” – hotel dla psów i kotów

Domowy hotel „GORGO” położony jest w Świdniku Dużym pod numerem 99. To miejsce, gdzie oprócz psów i kotów mogą przebywać także chomiki, ptaki, króliki i świnki morskie. Każde zwierzę poczuje się tu jak u siebie w domu, towarzysząc opiekunom w codziennych czynnościach. Zastępczy opiekunowie zapewniają swoim podopiecznym profesjonalną opiekę i udostępniają im ogrodzony teren o powierzchni 15 arów przeznaczony do zabaw, biegów i spacerów. W razie potrzeby zwierzakom przydzielana jest natomiast 24-godzinna opieka lekarza weterynarii.

Ceny w hotelu „GORGO” są różne i zależą od gatunku zwierzęcia, jego wielkości i od tego ile czasu spędzi ono w tym miejscu. Za dobową opiekę kotów trzeba zapłacić od 20 do 25 zł, pobyt małych psów w hotelu kosztuje od 25 do 30 zł, pozostawienie średniego psa pod nadzorem opiekunów to koszt 30-35 zł, a za opiekę nad dużym psem zapłacimy 35 lub 45 zł. Dobowy pobyt pozostałych zwierząt niezależnie od czasu przebywania na terenie hoteliku „GORGO” wynosi natomiast 10 zł.

Domowy „Psi Hotel”

Kolejnym miejscem, do którego bez obaw możemy zabrać swojego czworonoga, jest „Psi Hotel” w Jabłonnej Drugiej 11 M. To miejsce oferuje zwierzętom prawdziwie domowe warunki, ponieważ tutaj mogą się one swobodnie przemieszczać i nie ograniczają ich kojce czy klatki. Jeśli zajdzie natomiast taka potrzeba zwierzaki otrzymują stały dozór weterynarza.

Obok budynku „Psiego Hotelu” psy i koty mają do dyspozycji duży teren, a dokładniej dwa wybiegi – zamknięty i otwarty. Niezależnie od pogody psiaki są też wyprowadzane na spacer 3 dziennie lub częściej poza teren hoteliku.

Pobyt kota w tym miejscu to koszt 25 zł za cały dzień. Jeśli chodzi natomiast o psy to zwierzęta szczególnie agresywne i trudne mogą przebywać na terenie hotelu za cenę 70 zł. Opieka nad małymi i średnimi rasami psów kosztuje natomiast 50 zł, a duże czworonogi przyjmowane są po wcześniejszych uzgodnieniach z placówką. Koszt opieki nad nimi to 60 zł. Poza tym pomoc przy sukach w okresie rui wymaga dodatkowej opłaty 10 zł, a opieka nad szczeniakami kosztuje 45 zł.

Domowy Hotel dla Psów „U Reksa”

Kolejny typ domowego hotelu „U Reksa” położony jest we wsi Rudka Kozłowiecka 206 C, niedaleko Lublina. To miejsce przeznaczone tylko dla psów. Każdy czworonożny gość hoteliku staje się tu prawdziwym domownikiem, nie korzystając z klatek lub kojców, ale mając do dyspozycji cały dom. Jego powierzchnia wynosi około 95 m2. Zwierzęta żyją więc w stadzie i właściwie same wybierają sobie, w której części mieszkania śpią. – W tej chwili mam 25 psów pod opieką – mówi właścicielka hotelu Magdalena Olszowa.

Psy mają do dyspozycji pokoje, w których umieszczone są legowiska, a koło domu znajduje się działka, gdzie mogą sobie swobodnie pobiegać. Do wyboru mają 2 ogrodzone wybiegi, tor przeszkód Agility a o letniej porze zwierzęta dodatkowo mogą skorzystać z baseników. Pupile są jednak wyprowadzane na spacer także poza terenem hotelu i są uczone podstawowych komend.

Dobowy pobyt psów w hotelu „U Reksa” kosztuje 50 zł. W tej cenie zwierzętom podawane są także ich stałe leki (jeśli je przyjmują), a wszystkie pieski znajdują się pod stałą opieką weterynarza.

„Dogoterapia DIVIO” – hotelik dla zwierząt

Nie można nie wspomnieć o kolejnym domowym hoteliku dla zwierzaków we wsi Smugi 27 C pod Lublinem. Miejsce „Dogoterapia DIVIO” stworzone jest przez certyfikowaną dogoterapeutkę, która na co dzień prowadzi terapie ze specjalnie wyszkolonymi do tego celu psami.

Na zwierzęta czeka pobyt w domu z pracownikami hotelu lub miejsca w specjalnie przygotowanych pokojach i ogrzewanych boksach. Psy mają też do dyspozycji zamknięty wybieg, a każdy z czworonogów jest codziennie wyprowadzany na spacer i regularnie karmiony.

Doba hotelowa dla jednego zwierzaka kosztuje 40 zł, jednak w przypadku psa o wadze powyżej 20 kg cena jego pobytu ustalana jest już indywidualnie. Jeśli zwierzę ma przebywać tylko kilka godzin w hoteliku, właściciel może je umieścić w świetlicy, płacąc za nie w zależności od spędzonego w nim czasu (1-10 h) od 5 do 35 zł.

Istnieje też tak zwany pobyt w wersji ekskluzywnej w cenie 70 zł za dzień, podczas którego psiak ma możliwość swobodnego przebywania z domownikami i innymi zwierzętami, czyli towarzyszenia im w codziennych zajęciach. Zwierzak poruszający się po domu musi cechować się łagodnością, tolerować dzieci oraz akceptować inne psy i koty. Właścicielka sama ocenia, czy dany pies jest w stanie spełnić te warunki.

Domowy Hotel Dla Zwierząt „U MoNiki”

We wsi Leonów 26 w gminie Rejowiec mieści się następny polecany domowy hotel dla zwierząt „U MoNiki”. W domu wyposażonym w psi wybieg każde zwierzę jest pilnowane przez całą dobę. Tutaj tymczasowe schronienie znajdą psy, koty i małe zwierzęta np. chomiki czy świnki morskie, a nawet ptaki. Właściciel musi jednak przynieść je wraz z klatką i ściółką oraz zapewnić im karmę. – Nie przyjmuję pająków, węży i innych zwierząt karmionych żywą karmą – mówi właścicielka hotelu Monika Cieślikowska.

Podczas pobytu psów w hotelu „U MoNiki” wszystkie z nich przebywają w domu, funkcjonując w nim na zasadzie stada. To zazwyczaj dobrane do siebie mniejsze grupy, w których czworonogi nawzajem siebie akceptują. Psiaki mają do dyspozycji takie przedmioty jak: fotele, zabawki, legowiska czy kanapy, a karmione są pożywieniem dostosowanym do ich potrzeb. Monika Cieślikowska ma jednak w planach stworzyć dla zwierząt miejsca w kojcach, ponieważ właściciele czworonogów zgłaszają takie zapotrzebowanie.

Jeśli chodzi o koty, to mają one do dyspozycji miejsce w dużej klatce kennelowej o szerokości 122 cm, wyposażonej w półki i zabawki. Znajduje się ona w osobnym pokoju, a koty wypuszczane są z niej kilka razy dziennie. – Dostają porcję głasków oraz przebywają też w pokoju mojej 17-letniej córki, spędzając z nią kilka godzin dziennie. Aktywnie uczestniczy ona w życiu hotelu, pomagając przy kotach – mówi właścicielka.

Cena pobytu psa w hoteliku to 45 zł za dobę, jeśli przebywa ono w nim dłużej niż tydzień. W przypadku dłuższych okresów – powyżej miesiąca koszt opieki nad czworonogiem jest uzgadniany indywidualnie. Obowiązuje też inna cena pobytu psa, gdy chodzi o cały weekend i wynosi ona 160 zł, a weekendowa doba kosztuje 100 zł. W przypadku kotów dobowy koszt ich opieki wynosi 30 zł. Na razie w hotelu „U MoNiki” jest 10 miejsc dla psów i 3 miejsca dla kotów.

Dodatkowo opieka nad mniejszymi gryzoniami takimi jak świnki czy chomiki morskie kosztuje 15 zł, pobyt królików w tym miejscu to koszt 30 zł, zaś 15 zł to cena opieki nad ptakami. We wszystkich innych przypadkach wymagane jest wcześniejsze uzgodnienie ceny z właścicielką.

„Leśny domek” – hotel dla psów

W Tereszynie pod numerem 61 istnieje 24-godzinny hotel dla psów „Leśny domek”, który prowadzą behawiorystki zwierząt. To miejsce z domową atmosferą pozbawione jest kojców
i klatek, bo psiaki mieszkają blisko swoich zastępczych opiekunów.

Czworonogi mogą też swobodnie wychodzić na teren ogrodzonej działki o powierzchni 25 arów, gdzie mają zapewnione minimum 2-godzinne spacery dziennie. Oprócz tego organizowane są im różne rodzaje rozrywek np. zabawa z piłkami, z matą węchową czy szarpakami.

Za dobowy pobyt dorosłego psa zapłacimy tu 50 zł, a opieka nad szczeniakiem powyżej 4 miesiąca życia to koszt 75 zł. Kiedy jednak mały pies potrafi załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne poza domem, koszt opieki będzie wynosił o 25 zł taniej.

Tyle samo co pobyt małego pieska kosztuje zajmowanie się psem z problemami, czyli takiego, który nie potrafi załatwiać swoich potrzeb fizjologicznych na dworze, mającego lęk separacyjny czy wykazującego agresję.

Hotel dla kotów „Koteel”

Ostatnim hotelem dla zwierząt w naszym zestawieniu jest „Koteel” – miejsce znajdujące się 5 km od Lublina we wsi Świdniczek 46 A. Tym razem to azyl przeznaczony jedynie dla kotów usytuowany na poddaszu domu.

Boksy, w których przebywają zwierzęta i stworzone dla nich place zabaw są codziennie dokładnie czyszczone i odkażane, a każdy zwierzak dostaje swoją własną kuwetę i naturalny żwirek. Znajdują się tu między innymi zabawki, legowiska i tunele więc w tym miejscu czworonóg może się codziennie bawić. Każdy z kojców jest też wyposażony w półkę, leżankę i drapak.

Doba kota w hotelu „Koteel” wraz z wyżywieniem (karma mokra i sucha) to koszt 35 zł, a pobyt z własnym pożywieniem kosztuje 30 zł. Oferowane są tu także smakołyki w cenie 2 zł za dzień takie jak: ciasteczka, pasty witaminowe i sosy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments