MOSiR „Bystrzyca” ogłosił już nowe stawki opłat za parkowanie przed Halą Globus, a także na Słonecznym Wrotkowie i Dąbrowie. Znamy też cennik, który obowiązywać będzie przed Areną Lublin.

Przy Arenie Lublin, na Słonecznym Wrotkowie i na Dąbrowie pierwsza godzina ma kosztować 2 zł (nie będzie można zapłacić mniej, np. za pół godziny). Za drugą godzinę postoju zapłacimy 2,20 zł, a za trzecią 2,60 zł.

– Za każdą kolejną godzinę doliczana ma być kwota 2 zł. Miesięczny abonament ma kosztować 160 zł. Dla autokarów opłaty mają być mnożone przez 5. Parkowanie na gapę ma się wiązać z karą 95 zł – informuje Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie.

Obok hali Globus za parkowanie zapłacimy nie mniej niż 1 zł (opłata za kwadrans). Pierwsza i każda kolejna godzina ma kosztować 4 zł. W cenniku będzie też pięciogodzinny bilet za 10 zł. Miesięczny abonament ma kosztować 160 zł (dzierżawcy i najemcy MOSiR zapłacą 65 zł). Kluby sportowe korzystające z hali będą mieć tańsze abonamenty miesięczne (30 zł). Takie stawki dotyczą aut osobowych, dla busów i autokarów trzeba będzie je pomnożyć przez 3. Karna opłata to 95 zł.

– Na każdym ze wspomnianych parkingów opłaty mają obowiązywać przez całą dobę, siedem dni w tygodniu – dodaje Miłosz Bednarczyk.

Przed Areną Lublin parking będzie płatny dopiero za jakiś czas. Wybrana w przetargu firma będzie miała na uruchomienie systemu 30 dni od dnia podpisania umowy. MOSiR chce umowę podpisać do końca tego roku. System płatnego parkowania ruszy więc na przełomie stycznia i lutego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments