W środę (5 października) odbyła się inauguracja działalności Wydziału Medycznego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W uroczystości wziął udział Adam Niedzielski, minister zdrowia, który obiecał uczelni 40 mln zł.

Na nowym wydziale prowadzone jest już kształcenie na położnictwie, pielęgniarstwie, biotechnologii i dietetyce, a od października 2023 roku rozpocznie się również na kierunku lekarskim. – Chcemy przeznaczyć na wsparcie tej inicjatywy 40 mln zł w formie obligacji – zadeklarował Adam Niedzielski, minister zdrowia podczas inauguracji.

Uruchomienie Wydziału Medycznego to zwieńczenie starań o wzbogacenie oferty uniwersytetu o kierunki z zakresu nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Wydział będzie funkcjonował w Kampusie Konstantynów, gdzie znajduje się niezbędna infrastruktura badawczo-dydaktyczna. Kadrę dydaktyczną będą stanowić nie tylko wykładowcy KUL, ale także lekarze z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie oraz szpitali z Lublina i Puław. KUL rozpoczął także prace zmierzające do  utworzenia szpitala klinicznego. W październiku 2023 roku kształcenie na KUL rozpocznie 60 przyszłych lekarzy.

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments