Truskawki po 28 zł, borówki po 32 zł, a pomidory kilkanaście zł za kilogram –  tegoroczne ceny owoców i warzyw na lubelskich targowiskach są bardzo wysokie. Zajrzeliśmy na targ przy ul. Ruskiej i targ przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Na targowisku przy al. Tysiąclecia w Lublinie za truskawki zapłacimy od 19 do 28 zł za kilogram. Najczęściej sprzedawcy ustalają jednak cenę 24 zł za kilogram. Za jabłka zapłacimy od 2 zł za kilogram do nawet 5 zł.

Na tym samym targu za rabarbar zapłacimy około 9 zł za kilogram. Pojawiają się też już pierwsze nektarynki. Za te będziemy musieli zapłacić średnio około 15 zł za kilogram.

Natomiast na targowisku przy ul. Ruskiej za kilogram truskawek zapłacimy około 18 zł. Za borówki będziemy musieli zapłacić 30 zł za kilogram. Rabarbar dostaniemy za około 7 zł. Za kilogram jabłek zapłacimy od około 1,80 zł do nawet 5 zł (w zależności od odmiany).

Ceny warzyw

Na targu przy al. Tysiąclecia za szparagi zapłacimy minimum 8 zł za pęczek. Niektórzy sprzedawcy oferują nawet cenę 12 zł. Za kalafiora będziemy musieli zapłacić nawet 7 zł, a za rzodkiewkę od 2,50 zł do 3,50 zł.

Za młode ziemniaki zapłacimy około 5 zł. Najwyższa cena jaką oferują sprzedawcy sięga 6,50 zł za kilogram. Cukinię kupimy za 8 zł za kilogram, a paprykę za około 15 zł za kilogram. Za ogórki gruntowe zapłacimy od 7 zł do 9,50 zł za kilogram. Za pęczek koperku zapłacimy około 2 zł, a rzodkiewkę kupimy nawet i za 3,50 zł.

Pomidory malinowe na tym samym targowisku dostaniemy od 10 zł do 13 zł za kilogram. Za pomidory szklarniowe zapłacimy nieco mniej, bo około 6-8 zł za kilogram.

Natomiast na targowisku przy ul. Ruskiej za szparagi zapłacimy maksymalnie 9 zł za pęczek. Za ogórki gruntowe zapłacimy do 9 zł za kilogram. Za młode ziemniaki będziemy musieli zapłacić około 5 zł za kilogram. Za pęczek koperku zapłacimy około 2 zł. Za rzodkiewkę zapłacimy średnio 2,50 zł.

Za pomidory malinowe na ul. Ruskiej zapłacimy około 11 zł za kilogram, a za pomidory zwykłe około 9 zł za kilogram.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments