Do 5 lat więzienia grozi 3 mieszkańcom Lublina, którzy zaatakowali pracodawcę i domagali się od niego zapłaty za wykonaną pracę. Jeden z mężczyzn najpierw wybił szybę w samochodzie pokrzywdzonego. Następnie wspólnie go pobili. Decyzją prokuratora mężczyźni w wieku 33, 47 i 55 lat trafili pod dozór policji.

Do zdarzenia doszło na początku tygodnia w centrum Lublina. – Właściciel firmy budowlanej spotkał się z dwoma pracownikami. Podczas rozmowy doszło do nieporozumień. Mężczyźni domagali się zapłaty za wykonaną pracę. W pewnym momencie jeden z nich chwycił za metalową łapkę i wybił nią szybę w samochodzie pokrzywdzonego. Następnie obaj zaatakowali 47-latka – informuje komisarz Kamil Gołębiowski, rzecznik prasowy policji lubelskiej w Lublinie.

W trakcie zajścia do napastników dołączył trzeci sprawca, który pojawił się na miejscu. Po kilku ciosach mieszkaniec Lublina został powalony na ziemię. Wtedy mężczyźni uciekli.

Sprawcy w wieku 33, 47 i 55 lat zostali zatrzymani przez kryminalnych z komendy miejskiej i 4. komisariatu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty zmuszania do określonego zachowania, w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności. – Dodatkowo 47-latek odpowie za zniszczenie mienia. Decyzją prokuratora wszyscy trafili pod dozór policji. Od podejrzanych zabezpieczono blisko 3 tysiące złotych na poczet przyszłej kary – dodaje Gołębiowski.

Za te przestępstwa grozi do 5 lat więzienia.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments