Festiwal Inne Brzmienia znalazł się w gronie 20 eventów nominowanych do nagrody publiczności towarzyszącej Fryderykom 2019 w kategorii „Wydarzenie Roku”. Głosowanie potrwa do 6 marca, a zwycięzca zostanie ogłoszony podczas uroczystej gali w Katowicach.

Nagroda Publiczności to plebiscyt popularności, towarzyszący tegorocznej edycji nagród fonograficznych Fryderyk 2019 i zawiera dwie kategorie: Przebój Roku 2018 oraz Wydarzenie Roku 2018. Każda z kategorii ma swoją specyfikę.

Lista nominowanych w kategorii Wydarzenie Muzyczne Roku 2018 składa się z wydarzeń muzycznych, które odbyły się na terenie Polski, zostały zorganizowane przez polską agencję lub uczestniczyli w nich polscy artyści. W zestawieniu znajdują się festiwale, trasy koncertowe i koncerty. Na podstawie zgłoszeń od członków jury, które tworzą dziennikarze muzyczni mediów ogólnopolskich oraz regionalnych, powstała lista 15 nominowanych wydarzeń. Na liście nominowanych znalazło się również 5 najczęściej wyszukiwanych przez internautów wydarzeń spoza listy jury. Nominacje zostały przyznane na podstawie analizy statystyk wyszukiwania pochodzących z serwisu Google Trends. Łącznie lista nominowanych wydarzeń składa się z 20 imprez muzycznych.

Wśród nominowanych wydarzeń znalazł się lubelski festiwal Inne Brzmienia. To wydarzenie umożliwia spotkanie z najciekawszymi zjawiskami muzycznymi na pograniczu różnych gatunków, tradycji i wpływów kulturowych. Bogaty program obfituje również w wydarzenia dla miłośników ambitnego kina, literatury i sztuki współczesnej. Najmłodsi uczestniczą w przygotowanych specjalnie z myślą o nich Małych Innych Brzmieniach.

Swoje głosy na Inne Brzmienia można oddawać do 6 marca wysyłając sms o treści „wydarzenie.10″ pod numer 4321. Koszt jak za standardową wiadomość.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments