Izba Administracji Skarbowej w Lublinie rozpoczęła rekrutację do Służby Celno-Skarbowej. Poszukiwani są funkcjonariusze do Działu Dochodzeniowo-Śledczego w Lublinie i Białej Podlaskiej. Dokumenty można składać do 19 marca.

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie jest jednostką nadrzędną, prowadzącą nadzór nad pracą urzędów skarbowych województwa lubelskiego oraz Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. To właśnie tu prowadzone są rekrutacje na pracowników i funkcjonariuszy wszystkich urzędów.

Obecnie poszukiwani są kandydaci na funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Wolne są 4 etaty w Lublinie i 4 w Białej Podlaskiej do Działów Dochodzeniowo-Śledczych. Do głównych zadań funkcjonariuszy będzie należeć rozpoznawanie, wykrywanie i zwalczanie przestępstw i wykroczeń skarbowych, zapobieganie tym przestępstwom oraz ściganie ich sprawców, w zakresie określonym w Kodeksie karnym skarbowym.

– Bierzemy pod uwagę zwiększenie ilości wolnych etatów. W tym roku dużo osób przeszło na emeryturę. W związku z tym będziemy rekrutować nowych funkcjonariuszy celno-skarbowych, zarówno do pracy wewnątrz kraju jak i na granicy – mówi Artur Krukowski, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Rekrutacja składa się z kilku etapów. Do 19 marca należy złożyć kwestionariusz osobowy oraz niezbędne dokumenty w siedzibie Izby Administracji Skarbowej w Lublinie (ul. Szeligowskiego 24). Można zrobić to osobiście lub listownie. Następnie kandydaci wezmą udział w teście wiedzy, teście sprawnościowym, psychologicznym i kompetencyjnym. Ostatnim etapem jest rozmowa kwalifikacyjna.

Aby pełnić służbę w Służbie Celno-Skarbowej wymagane jest obywatelstwo polskie, niekaralność, korzystanie z pełni praw publicznych, wykształcenie co najmniej średnie lub średnie branżowe, niekaralność i stan zdrowia pozwalający na pełnienie służby na określonym stanowisku.

Dodatkowym atutem będzie wykształcenie wyższe prawnicze i prawo jazdy kat. B.

Obecnie IAS w Lublinie prowadzi też rekrutację na pracowników cywilnych. Poszukiwani są pracownicy do II US w Lublinie, US w Zamościu, Kraśniku oraz Izby Administracji Skarbowej. Oferty można znaleźć na stronie IAS Lublin oraz na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Fot. Izba Administracji Skarbowej

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments