Miasto rozstrzygnęło przetarg na budowę zaplecza dla istniejącego boiska rugby przy ul. Magnoliowej. Z nowej infrastruktury sportowej będą mogli korzystać zawodnicy Klubu Sportowego Budowlani Lublin.

– By zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki do treningów naszym zdolnym lubelskim rugbystom, przystąpiliśmy do budowy nowoczesnego zaplecza szatniowo-szkoleniowego. Klub Sportowy Budowlani Lublin to zespół, który z racji sukcesów, które osiąga, ale też i niszowości dyscypliny sportu jaką jest rugby, stanowi wyjątkową wizytówką naszego miasta – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina.

Przez ponad 45 lat Budowlani wyszkolili wielu znakomitych reprezentantów promujących Lublin w kraju. Obecnie klub prowadzi szkolenia we wszystkich kategoriach wiekowych dla ponad 120 zawodników, którzy biorą udział w zawodach krajowych.

Budynek zaplecza szatniowo-szkoleniowego o powierzchni zabudowy ponad 320 m2 powstanie na ogrodzonej działce wzdłuż ul. Magnoliowej, na której znajduje się boisko do gry w rugby. Znajdą się w nim 4 szatnie, 4 umywalnie, toalety, 2 magazyny, pomieszczenie techniczne, pokój biurowy, a także przestronna sala zebrań.

Zostaną wykonane dojazdy z kostki brukowej, plac manewrowy z ekokratki oraz od strony wejść do budynku i chodniki.

Inwestycja będzie kosztować 1,8 mln zł. Zaplecze ma zostać zbudowane do końca czerwca 2022 roku.

Źródło: Biuro prasowe Urzędu Miasta Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments