Przeprowadzasz się za granicę, kupujesz lub sprzedajesz meble i trzeba je przewieźć do innego kraju? Transport mebli za granicę to wymagające zadanie. Im większe i cenniejsze są meble, tym jest to trudniejsze, ale w przewozie może pomóc giełda ładunków międzynarodowych.

Jak odpowiednio przygotować meble do transportu?

Najważniejszym krokiem, o jakim musisz pamiętać już na samym początku, jest właściwe przygotowanie ich do transportu. Przewóz na dużą odległość jest mniej bezpieczny niż transport na odległość kilku czy kilkunastu kilometrów. Im trasa jest dłuższa, tym więcej może się zdarzyć. Meble najlepiej rozkręcić (jeśli to oczywiście możliwe) i poszczególne elementy przekładać kawałkami grubego styropianu, a później ofoliować stretchem, a najlepiej folią bąbelkową. Uchwyty i okucia powinno się spakować do kartonu – zestaw od każdego mebla oddzielnie – a następnie zakleić pudełka.

Meble niepodlegające demontażowi trzeba po prostu zabezpieczyć w całości – rogi obłożyć specjalnymi styropianowymi lub plastikowymi narożnikami, a następnie owinąć meble kilkukrotnie folią bąbelkową.

Dodatkowe środki ostrożności podczas transportu

Szczególnie dużo uwagi warto poświęcić szklanym elementom – na czas transportu warto okleić je szeroką taśmą samoprzylepną i to najlepiej z obu stron, jeśli jest tylko taka możliwość. Meble (w zależności od gabarytów), można ustawiać na paletach, a kiedy transportujemy je na podłodze ładowni, trzeba ją wyłożyć matami antypoślizgowymi. Warto również oznakować je, by podczas załadunku mieć świadomość, w jakiej kolejności należy ułożyć lub ustawić paczki. Ostatnim krokiem jest przypięcie mebli za pomocą specjalnych pasów transportowych – koniecznie z homologacją.

Jak znaleźć firmę, która przewiezie meble za granicę?

W organizacji transportu ogromną pomocą jest giełda ładunków międzynarodowych. Pozwala ona wystawiać ogłoszenia o poszukiwaniu transportu i ograniczać czas potrzebny na załatwienie wszystkich formalności. Dzięki Furgonetka Giełda możesz wybierać spośród wielu ofert sprawdzonych firm przewozowych i oszczędzać na transporcie. Jak to się dzieje? Firmy przewozowe nie zawsze mają pełen wóz, co powoduje, że przejazd staje się mniej opłacalny. Dlatego wielu z nich poszukuje dodatkowych zleceń, by nie jechać “na pusto”. Jedyne co musisz zrobić, aby skorzystać z takiej oferty to zamieszczenie bezpłatnego ogłoszenia, a następnie wybór firmy, która zaoferuje najlepsze warunki.

Zleć przewóz mebli za granicę z pomocą serwisu Furgonetka Giełda. Oszczędzaj czas i pieniądze.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments