Jak zostałem weganinem. Spotkanie autorskie z Jasiem Kapelą

0
515
Fot. M. Wolny

Do Lublina coraz częściej przyjeżdżają popularni polscy aktywiści walczący o prawa zwierząt i środowisko naturalne. Jednym z nich, który odwiedzi nasze miasto jest Jaś Kapela – weganin znany z akcji uświadamiającej społeczeństwo o prawdziwym życiu zwierząt w klatkach i ubojniach. W Galerii Labirynt będzie promował swoją książkę.

Jaś Kapela to postać nietuzinkowa. Jest poetą, pisarzem, a także jednym z najgłośniejszych polskich aktywistów, którzy nie boją się ukazywać prawdy o hodowli zwierząt i produkcji mięsa. Zatrudniał się w ubojniach, fermach drobiu, był obecny podczas protestu przeciwko wycince Puszczy Białowieskiej.

Niezwykle często wypowiada się w mediach na temat weganizmu i ekologii, a 14 marca zawita do Lublina, by promować swoją książkę „Polskie mięso. Jak zostałem weganinem i przestałem się bać”. Relacjonuje w niej swoje przeżycia i odkrycia z miejsc, które większość Polaków zna wyłącznie z nazwy. „Polskie mięso” to mocny reportaż o zwierzętach, jedzeniu mięsa i weganizmie, w którym autor przytacza literaturę, rozmowy z ekspertami, ale i historie usłyszane od znajomych, by nakreślić prawdziwy, mroczny obraz polskich rzeźni.

Spotkanie autorskie z Jasiem Kapelą odbędzie się 14 marca o godz. 17:30 w Galerii Labirynt. Wydarzenie będzie tłumaczone na polski język migowy. Przed spotkaniem można także będzie zakupić książkę. Wstęp wolny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments