Wybierając kolory do sypialni zdajmy się na intuicję. To ma być przestrzeń, w której to my mamy dobrze się czuć. Podpowiadamy, jakie zastosować kolory w sypialni.

W sypialni możemy sobie pozwolić na ciemne barwy, nawet na czerń – zgodnie z zasadą, że kolory głębsze i mocniejsze stosujemy w pomieszczeniach, w których przebywamy rzadziej, głównie wieczorem i nocą. Ciemna kolorystyka sypialni to wyraźny sygnał, że jest to miejsce szczególne, miejsce wyciszenia i nocnego wypoczynku. Do sypialni polecane są także biel, gama pastelowa, odcienie neutralne, relaksujące zielenie i błękity oraz szaroniebieski, turkusowy, fiolety, czerwień.

Pastele

Kolory pastelowe, jasne odcienie żółtego, blade błękity i zielenie, róż pudrowy wyzwalają pozytywne emocje, są powszechnie lubiane i chętnie stosowane w sypialni.

Pastelowy róż, niebieski i zielony uspokajają, kanalizują agresję i łagodzą konflikty. Różowy to kolor w sypialni, który dodatkowo pomaga odreagować stres.

Czas na relaks

Błękity, zielenie, turkus, fiolet, ciepłe odcienie czerni to kolory relaksujące, wyciszające i przywracające równowagę. Zieleń i błękit to kolory w sypialni wskazane dla osób cierpiących na bezsenność.

Kolory ziemi

Kolory ziemi, neutralne w aranżacji sypialni są bezpieczne i eleganckie. Powstają z połączenia kilku barw. Brązy kreują przyjazny, ciepły klimat w aranżacji sypialni. Stwarzają również wrażenie solidności i wszechogarniającego spokoju, ale – uwaga – w nadmiarze mogą przygnębiać.

Ciemne barwy

Szarości to połączenie czerni z bielą i domieszkami, od których zależy jej temperatura. Szarość wpadająca w niebieski lub zielony działa podobnie jak odcienie niebieskiego czy zielonego.

Czerń wspiera, daje poczucie bezpieczeństwa, emocjonalnej równowagi. Jest to idealny kolor w sypialni dla tych, którzy potrzebują odcięcia się od świata zewnętrznego.

Więcej na temat kolorów oraz aranżacji wnętrz znajdziecie na muratordom

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments