Prawdziwe święto wsi w mieście odbędzie się już w najbliższą w sobotę, 7 września. Jarmark Dożynkowy Chleba i Zbóż będzie jednym z czterech miejskich wydarzeń z serii spotkań związanych uroczystościami i świętowaniem Dożynkowego Jarmarku Lubelskiego – „Dożynki w mieście – dożynkowy Jarmark Lubelski“.

Pierwsze ze spotkań odbędzie się w historycznej Hali Lubelskiej po Fabryce Wag, mieszczącej się przy ulicy Lubartowskiej 77 i rozpocznie się o godz. 8. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji oraz warsztatów dla całych rodzin.

Do najbardziej interesujących punktów programu należy warsztat garncarski, który odbędzie się o godz. 10 oraz kreatywny warsztat plecionkarski o godz. 11.30. Miłośnicy regionalnych, ekologicznych smaków będą mogli skorzystać z degustacji oraz pokazów gotowania na żywo.

W programie znalazły się m.in. podpłomyki, których będzie można spróbować z olejami od Ale Ziółko. Smaki Lubelszczyzny zaprezentują lokalni producenci. Robert Groch zaserwuje uczestnikom spotkania ekologicznego królika, natomiast makaronowe dania stworzy Damek Klimek z restauracji Giuseppe. Dodatkowo kulebiaka na ciepło serwować będą Państwo Gładosz z Domowego Wypieku Chleba.

Wszyscy wystawcy zaprezentują się podczas Dożynek w tradycyjnych strojach regionalnych i ludowych dbając o wyjątkowy klimat wydarzenia. Spotkaniu towarzyszyć będzie muzyka na żywo, tworzona przez lokalnych twórców.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments