Wrzesień to już ostatni miesiąc pokazów na fontannie multimedialnej. Od maja do przedostatniego weekendu września odbędzie się łącznie 50 pokazów. We wrześniu prezentacje zaczynają się o godz. 21.

Harmonogram na wrzesień

1. piątek (6 września) – Unia Narodów, Wydarzenia Kulturalne

2. sobota (7 września)- Unia Narodów,  Historia Placu Litewskiego na Wesoło

3. czwartek (12 września) – Unia Narodów, Anioły Lubelskie

4. piątek (13 września) – Unia Narodów, Sen o mieście

5. sobota (14września) – Unia Narodów, Wydarzenia Kulturalne

6. piątek (20 września) – Unia Narodów, Sen o mieście

7. sobota (21 września) – Unia Narodów, Anioły Lubelskie

Opisy pokazów

* Unia Narodów to alegoryczna opowieść, w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego, o kształtowaniu relacji pomiędzy Polską a Litwą, które doprowadziły do powstania jednej z najtrwalszych unii politycznych i rozkwitu tej części Europy.

* Anioły lubelskie jest to 12 minutowa prezentacja multimedialna w reżyserii Janusza Opryńskiego, nawiązująca do fresków znajdujących się we wnętrzu Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim.

* Sen o Mieście to 20-minutowa inscenizacja nawiązująca do widowiska teatralnego w reżyserii Janusza Opryńskiego, prezentowanego podczas obecności Lublina we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

* Historia Placu Litewskiego na wesoło to pokaz przygotowany przez Poławiacze Pereł Improv Teatr. Artyści podjęli się nagrania miniatur scenicznych inspirowanych historią placu Litewskiego, z uśmiechem i przekornie przedstawiają 5 scen z placu Litewskiego i 5 najważniejszych wydarzeń, które ich zdaniem odmieniły oblicze centrum Lublina.

* Wydarzenia Kulturalne to prezentacja najważniejszych festiwali i wydarzeń kulturalnych Miasta Lublin. Filmy prezentujące lubelskie festiwale są przeplatane pokazami fontann w rytm muzyki i tańca wody.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments