Jarmark Jagielloński 2018. Ruszyły zapisy na warsztaty

0
475
Fot. Marcin Pietrusza/ Materiały organizatora

Jarmark Jagielloński rusza w piątek (17 sierpnia). Lublinem zawładnie kultura oparta na naszej tradycji. Będzie dużo ludowej muzyki, tańców i rzemiosła.

W poniedziałek (13 sierpnia) rozpoczęły się zapisy na warsztaty fotograficzne „Podróże w czasie” i spacery po mieście dla dzieci i dorosłych. Podczas festiwalu na placu Po Farze stanie przenośne atelier fotograficzne. Uczestnicy Jarmarku będą mieli okazję zrobić sobie zdjęcie w ludowych strojach i czapkach maciejówkach. Warsztaty będą trwały od 17 do 19 sierpnia, początek o godz. 12, 13, 14 i 15.

Wszystkie stroje zostały wypożyczone z Muzeum Wsi Lubelskiej oraz prywatnych zbiorów Pawła Warownego, a czapka maciejówka wykonana została przy współpracy manufaktury „Nomad Service”.

Pamiątkowe zdjęcia dla uczestników wykona opiekun warsztatów Roman Krawczenko. Fotografie będą wykonane techniką talbotypii o rozmiarze 9×12. Każdy z uczestników będzie mógł zabrać pamiątkowe zdjęcie ze sobą.

Zapisy na warsztaty odbywają się telefonicznie pod numerem 81 533 08 18 do piątku w godz. 10-18. Ilość miejsc jest ograniczona. Organizatorzy przewidzieli na każdy dzień jarmarku po 25 miejsc, a o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Po warsztatach zaplanowano Zwiedzanie Starego Miasta i Jarmarku Jagiellońskiego: Podróże w czasie – wycieczki dla dzieci „Lublin niepodległy” oraz Handel i rzemiosło w wielokulturowym mieście. Możliwe jest również zwiedzanie w języku angielskim. Możecie się zapisywać mailem do 16 sierpnia: biuro@krajka-lublin.pl, a w czasie jarmarku przy stoisku Biura Turystyki Kulturowej Krajka od godz. 10 do 16.

Zostały jeszcze wolne miejsca na warsztaty taneczne, wokalne, muzyczne i tworzenie zazdrostek miejskich. Więcej informacji na oficjalnej stronie Jarmarku Jagiellońskiego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments