W najbliższy piątek i sobotę (29 i 30 września) w wybranych sklepach LSS Społem na terenie Lublina odbędzie się Zbiórka Żywności i środków czystości dla Podopiecznych Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta.

Bractwo znane jest przede wszystkim z prowadzenia Ośrodka Wsparcia dla Osób Bezdomnych oraz mieszczącej się przy ul. Zielonej 3 Kuchni Brata Alberta, w której każda osoba, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej może zjeść darmowy, gorący posiłek. Zebrana podczas zbiórki żywność trafi też w paczkach do najuboższych mieszkańców Lublina

Każdy może wesprzeć działalność Bractwa i Kuchni Brata Alberta – wystarczy w czasie zakupów włożyć do swojego koszyka konserwę, ryż, makaron czy inny produkt z długim terminem ważności i przekazać go Wolontariuszom Alberta, którzy w najbliższy piątek i sobotę będą dyżurować w wybranych sklepach LSS Społem na terenie Lublina. – Ten z pozoru niewielki gest jest wyrazem troski o osoby, które z różnych względów żyją w ubóstwie lub na jego skraju bądź znalazły się w trudnej sytuacji życiowej – podkreślają organizatorzy zbiórki.

Termin zbiórki:

29 września 2023 r. (piątek) w godz. 9:00 -15:00

30 września 2023 r. (sobota) w godz. 8:00 – 14:00

Miejsce:

Następujące sklepy LSS Społem w Lublinie:

  1. Ul. Lubartowska BAZAR
  2. Ul. Radzyńska 29
  3. Ul. Zemborzycka 29
  4. Ul. Herberta 14
  5. Ul. Lotnicza 9
  6. Ul. Narutowicza 38
  7. Ul. Spadochroniarzy 2
  8. Ul. Wallenroda 13
  9. Ul. Chrobrego 6
  10. Ul. Roztocze 12

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments