Lubelskie Centrum Małych Zwierząt oferuje opiekę dla zwierząt mieszkańcom, którzy chorują na koronawirusa lub są objęci kwarantanną. W hotelu pupile mogą mieszkać bezpłatnie przez cały okres, gdy właściciel wraca do zdrowia i nie może odpowiednio się nim zająć.

Bezpłatne miejsca w hotelu oferuje miasto Lublin na podstawie umowy zawartej z LCMZ. Dzięki tej umowie, osoby chore na Covid-19 lub objęte kwarantanną, mogą bezpłatnie oddać pupila do hotelu Lubelskiego Centrum Małych Zwierząt, na czas potrzebny im do powrotu do zdrowia lub zakończenia kwarantanny. Dotyczy to mieszkańców Lublina, którzy nie mogą zapewnić opieki zwierzętom w żaden inny sposób.

Aby skorzystać z opłaconego przez miasto pobytu w hotelu należy skontaktować się ze Strażą Miejską. Po każdorazowej weryfikacji sytuacji przez funkcjonariuszy, zabiorą oni zwierzaka od właściciela i zawiozą do LCMZ. Wszystko odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemicznego, bez bezpośredniego kontaktu z chorym.

Pracownicy podkreślają, że zwierzęta, które wymagają specjalistycznej diety lub przyjmujące leki również są mile widziane i chętnie się nimi zaopiekują. Można przywieźć do hotelu nie tylko psa czy kota ale również węża, królika czy fretkę.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments