Jubileuszowy ro(c)k w sieci. Nowy projekt Krzysztofa Cugowskiego

0
1139
Fot. Jacek Poremba/ Materiały artysty

Rok 2020 jest wyjątkowym czasem w muzycznej drodze Krzysztofa Cugowskiego. W tym roku legendarny wokalista świętuje podwójnie: 50-lecie pracy artystycznej oraz 70. urodziny. Z tej okazji wydał jubileuszowy album „50/70 Moje Najważniejsze” i rozpoczął trasę koncertową.

Świętować mu przyszło w czasie pandemii, więc tradycyjne spotkania ze słuchaczami postanowił zamienić na wirtualne. Z tego powodu powstał wyjątkowy projekt pt. „Jubileuszowy ro(c)k w sieci”, który będzie okazją do spotkań z publicznością, wspomnień i zaprezentowania wybitnych dzieł polskiego rocka.

Projekt obejmuje nagranie i emisję online dwóch wyjątkowych koncertów Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów. Koncerty będą stanowiły podsumowanie 50-letniej działalności artysty na scenie. Na repertuar każdego z nich złożą się specjalnie wybrane utwory.

Koncerty zostaną nagrane w studiu Radia Lublin, miejscu wyjątkowym, w którym 50 lat temu Krzysztof Cugowski z zespołem Budka Suflera zarejestrował swój pierwszy utwór. Dodatkowo artysta wcieli się również w rolę przewodnika, który oprowadzi widzów po historycznym, studiu i sali koncertowej. Elementem projektu są także wywiady z wybitnymi muzykami, którzy towarzyszą wokaliście na scenie.

Efektem projektu będą emisje w sieci dwóch koncertów (3 lipca oraz 4 września) oraz produkcja filmu, na który złożą się najlepsze wykonania z obu występów, ubarwione dodatkowo ujęciami z backstagu, który zobaczymy we wrześniu. Wydarzenie odbywa się pod patronatem naszego portalu.

Fot. Jacek Poremba/ Materiały artysty
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments