Będą kina plenerowe, giełda staroci, a także liczne wystawy i imprezy sportowe. Weekend w Lublinie będzie obfitował w liczne atrakcyjne wydarzenia, w których możecie wziąć udział bezpłatnie. Sprawdźcie, gdzie warto pójść i co zobaczyć.

Wystawa w Galerii Saskiej

Na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego możecie zobaczyć wyjątkowe plakaty Lecha Majewskiego. Wystawa będzie dostępna jeszcze tylko w piątek (26 czerwca). Lech Majewski specjalizuje się w grafice wydawniczej i reklamowej, projektuje książki w Polsce i Niemczech, zajmuje się również tworzeniem ilustracji literatury dziecięcej. Najdłużej jednak jest związany z formą plakatu.

Koncert w Radiu Lublin

W piątek (26 czerwca) w Radiu Lublin możecie wziąć udział w koncercie Rasm Almashan. Początek wydarzenia o godzinie 19. Rasm Almashan to polsko-jemeńska wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka o oryginalnej, ciemnej i intrygującej barwie głosu, wierna muzyce, na której się wychowywała. W utworach Rasm słychać wpływy etno oraz orientalnej muzyki krajów arabskich i afrykańskich.

Kiermasz Produktów Regionalnych 

W piątek i w sobotę (26 i 27 czerwca) możecie wziąć udział w Kiermaszu Produktów Regionalnych w Galerii Olimp. Wystawcy będą na Was czekać od godziny 10. Nie zabraknie takich produktów jak pasztety, smalce, chleby pełnoziarniste, miody i różnorodne przyprawy. Wstęp wolny.

Warsztaty Kultury

Z propozycją wydarzeń wychodzą również Warsztaty Kultury. W piątek (26 czerwca) o godzinie 14 możecie wziąć udział w Pieśniach z ziół, a o godzinie 19 w ten sam dzień zobaczyć streaming koncertu: Strefa Innych Brzmień „Pokusa”. Natomiast w sobotę (27 czerwca) o godzinie 19 możemy obejrzeć streaming koncertu Świetliki, który również wpisuje się w Strefę Innych Brzmień. Transmisje są bezpłatne i znajdziecie je na Facebooku Warsztatów Kultury.

Kino w Bramie

W piątek i sobotę (26 i 27 czerwca) możecie zobaczyć filmy w ramach Kina w Bramie znajdującego się przy ul. Królewskiej w Lublinie. Wstęp jest bezpłatny.

Repertuar:

Piątek (26 czerwca) – Ada, to nie wypada (komedia, 88 min.), godz. 21

Sobota (27 czerwca) – La La Land (komediodramat, 126 min.), godz. 21

Kino w Wirydarzu

W piątek (26 czerwca) o godz. 20:30 w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie zobaczymy zapis koncertu Depeche Mode: Spirits in the Forest. Projekcja jest związana ze światową premierą czteropłytowego wydawnictwa zespołu „SPiRiTS in the Forest”. Wstęp jest bezpłatny.

Rekrutacja do drużyny Tytanów

W sobotę (27 czerwca) na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie wszyscy chętni mogą wziąć udział w rekrutacji do Tytanów Lublin, czyli do lubelskiej drużyny futbolu amerykańskiego. Początek wydarzenia o godzinie 14:30. W tym samym czasie odbędzie się rekrutacja do Perełek Tytanów, czyli lubelskiej drużyny cheerleaderek.

Jarmark Lubelski

W sobotę (27 czerwca) na Lubartowskiej 77 zorganizowany zostanie Czereśniowy Jarmark Lubelski. Możecie wziąć w nim udział od godziny 7:30 do 12. Podczas wydarzenia będziecie mogli spróbować licznych wyrobów z czereśni, między innymi pierogów, a także nabyć zdrowe i ekologiczne produkty. Wstęp wolny.

Dzień planszówek

W sobotę (27 czerwca) na Lubartowskiej 77 zorganizowany zostanie Dzień Planszówek. Początek wydarzenia o godzinie 13. Wydarzenie ma na celu pomóc ludziom zrozumieć siebie nawzajem, nauczyć nawiązywania nowych znajomości i pokazania jak świetną rozrywką mogą okazać się gry planszowe w towarzystwie innych. Event skierowany jest do osób w różnym wieku. W planszówki możecie grać do godziny 18.

Wystawa w Brain Damge Gallery

Również w sobotę (27 czerwca) w Brain Damage Gallery (CSK) możecie wziąć udział w ponownym otwarciu galerii. Początek wydarzenia o godzinie 19. Podczas otwarcia zobaczycie kilkadziesiąt prac w tym obrazy, grafiki i fotografie. Wśród nich znajdą się prace takich twórców jak: Ben Eine, Bezt, Blade King Of Graffiti, Bruce Davidson, Chazme, Cleon Peterson i Conor Harrington. Wstęp jest bezpłatny.

Nordic Walking

W sobotę (27 czerwca) o godzinie 11 w Ogrodzie Botanicznym UMCS możecie wziąć udział w zajęciach sportowych z nordic walking. Na spotkaniu poznamy elementy prawidłowej techniki nordic walking, dowiemy się o wpływie tej dyscypliny na zdrowie oraz jak dobrać odpowiednie kije. Ćwiczenia marszowe będą połączone z ćwiczeniami ogólnorozwojowymi. Wydarzenie jest bezpłatne, jednak obowiązują zapisy.

Lubelska Giełda Staroci

Na niedzielę (28 czerwca) zaplanowano pierwszą po kwarantannie Lubelską Giełdę Staroci. Wystawcy będą na Was czekać tradycyjnie na Placu Zamkowym i ulicy Kowalskiej od godziny 7 do 15. Lubelska Giełda Staroci to cykliczna impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz kulturalny miasta. Od lat setki wystawców i tysiące uczestników, przybywają z różnych zakątków Polski, przenosząc się w świat antyków, precjozów i historycznych bibelotów. Wstęp wolny.

Sprawdź swoją kondycję

W niedzielę (28 czerwca) na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie możecie wziąć udział w kolejnej edycji „Testu Coopera dla wszystkich”. Początek wydarzenia o godzinie 10. Test jest realizowany w ramach cyklu biegów #BiegnijLublin i będzie pierwszą tego rodzaju okazją do sprawdzenia swojej kondycji po okresie kwarantanny.

Plenerowe Kino Perła

Przez cały weekend po zachodzie słońca, czyli około godziny 21 będziecie mogli zobaczyć liczne filmy w ramach plenerowego Kina Perły znajdującego się przy ulicy Bernardyńskiej w Lublinie. Wstęp wolny.

Repertuar

Piątek (26 czerwca): Climax

Sobota (27 czerwca): Pod mocnym aniołem

Niedziela (28 czerwca): Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto

Wystawa pasteli

Rozdroża Koloru to nowa wystawa w Galerii Sztuki „Wirydarz”, na której zobaczymy najnowsze pastele inspirowane pobytem we Francji Stasysa Eidrigeviciusa. Wystawiał w Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii, Japonii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Niemczech i wielu innych krajach. Teraz przyszedł czas na Lublin. Wystawa zostanie z nami do 7 września. Wstęp wolny.

Jesteśmy Ludźmi” 

„Jesteśmy ludźmi” to tytuł nowej wystawy w Galerii Labirynt, na której możemy zobaczyć instalacje, obiekty, grafiki, a także fotografie przygotowane przez osoby z lubelskiego środowiska LGBT. Wystawę możecie zwiedzić w godzinach otwarcia galerii. Wstęp wolny.

Relaks na tarasie

W Vivo! Lublin ponownie został otworzony taras widokowy znajdujący się na dachu centrum handlowego. Do Waszej dyspozycji jest strefa wypoczynkowa, ławki, plac zabaw dla dzieci oraz zewnętrzna siłownia, a także ścieżki z roślinnością na górnym poziomie.

Wyjątkowa wystawa w CSK

W Centrum Spotkania Kultur możecie oglądać wyjątkową wystawę pn. Siła. Rzeźba. Masa. Prolog. Będzie ona czynna w godz. 12-18. Prolog jest przeglądem prac ceramicznych wykonanych przez wykładowców Wydziału Artystycznego UMCS. Wystawa zostanie z nami do 10 lipca do godziny 18.

Szklane negatywy

W Zaułku Hartwigów możecie oglądać bezpłatną wystawę szklanych negatywów z kamienicy Rynek 4. Składają się one na kolekcję 2700 tajemniczych, szklanych negatywów, które odkryto w 2010 roku w kamienicy Rynek 4 podczas badań architektonicznych. Fotografie, wykonane między 1914 a 1939 rokiem pokazują życie ówczesnych mieszkańców Lublina i okolicznych miejscowości. Wystawa będzie dostępna do końca czerwca i możecie oglądać ją o wybranej przez siebie porze.

Wystawa klocków Lego

W Skende Shopping Lublin można oglądać największą międzynarodową wystawę budowli z klocków Lego. Na wystawie zaprezentowane są figurki w skali 1:1, które przedstawiają znane postaci ze świata sportu, nauki, kultury, filmu i bajek. Najbardziej widowiskową rekonstrukcją z ponad 100 makiet ma 7-metrowy pojazd Batmana zbudowany z 900 tysięcy klocków. Batamobilowi towarzyszy wykonana w skali 1:1 figura inspirowana postacią Batmana. Bilety możecie nabyć w kasie przed wejściem na wystawę.

Szczegóły znajdziecie tutaj

Spotkanie z historią

Warto zwiedzić Muzeum Historii Miasta Lublina, które znajduje się w Bramie Krakowskiej. Znajdziecie w nim wyjątkowe muzealne eksponaty związane z historią naszego miasta. Na tych, którzy wejdą na najwyższą kondygnację muzeum czeka niespodzianka – widok na przepiękną panoramę Lublina.

Bilety do Muzeum możecie nabyć w kasie przed wejściem w cenie 5,50 zł (bilet normalny) oraz 4,50 (bilet ulgowy). Wystawę możecie zwiedzić od 9 do 17 od piątku do niedzieli.

Atrakcje nad zalewem

Wybierając się nad Zalew Zemborzycki możecie skorzystać między innymi z wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego. Dostępne są już rowery wodne, piłki, rowery górskie, a także kajaki i windsurfing. Wypożyczalnia sprzętu wodnego i rekreacyjnego znajduje się w pobliżu ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Możecie z niej skorzystać od godziny 10 do 20.

Aktualny cennik znajdziecie tutaj

Spacery w skansenie

Warto wybrać się na spacer do lubelskiego skansenu, gdzie jest możliwość zwiedzania indywidualnego. Wejście do Muzeum Wsi Lubelskiej jest możliwe przez budynek recepcji od al. Warszawskiej, natomiast wyjście bramą za muzealnym miasteczkiem na ul. Agronomiczną. Muzeum czynne jest w godzinach od 9 do 17.

Bilety wstępu otrzymacie w cenie 12 zł (normalny), 6 zł (ulgowy), 30 zł (rodzinny za okazaniem: „Karty Dużej Rodziny”, „Regionalnej Karty Dużej Rodziny” lub karty „Rodzina 3+”). Dzieci do lat 7 wstęp wolny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments