Komitet Norweski przyjął nominację dla Jerzego Owsiaka na laureata Pokojowej Nagrody Nobla – informuje portal natemat.pl. Wszystko dzięki dziennikarzowi TVN Turbo, Rafałowi Collinsowi, który zgłosił Jurka przy wsparciu posła Andrzeja Kobylarza.

Dziennikarz na swoim prywatnym profilu na portalu Facebook napisał: „Moi Drodzy, wydarzenia w naszym kraju bardzo mnie poruszyły, nie spałem od dwóch dni, pracowałem usilnie, telefon rozgrzany do czerwoności, rachunek za połączenia do Oslo pewnie zwali mnie z nóg. Uruchomiłem chyba wszystkie kontakty jakie mam… i udało się ! Zdecydowałem się pójść o krok dalej we wspieraniu Jurek Owsiak oraz WOŚP. Dzisiaj 15.01.2019 Komitet Norweski przyjął moją nominację dla Jurka Owsiaka jako laureata Pokojowej Nagrody Nobla 2019”.

Przypomnijmy, że Jerzy Owsiak w poniedziałek (14 stycznia) złożył rezygnację z pełnionej funkcji prezesa WOŚP. Jego decyzja została podyktowana tragicznym wydarzeniem z Gdańska, na skutek których prezydent tego miasta Paweł Adamowicz zmarł.

Hashtag #MuremZaOwsiakiem, który jest w ostatnich godzinach jednym z najbardziej popularnych, symbolizuje sprzeciw wobec rezygnacji Owsiaka. W ten sposób zwolennicy charyzmatycznego dyrygenta WOŚP dają znać, że dymisja prezesa fundacji nie została przyjęta.

Fot. Marcin Michoń/ WOŚP

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments