Blisko 20 przypadków nowego, o wiele bardziej zakaźnego wariantu koronawirusa Delta potwierdzono w województwie lubelskim. Poinformował o tym lubelski sanepid.

– Mamy 18 przypadków wariantu Delta w województwie lubelskim (stan na 23 lipca, godz. 14:00) – informuje Katarzyna Wnuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Wariant Delta różni się od innych wariantów (w szczególności od wariantu brytyjskiego i tego pierwotnego) tym, że jest o wiele bardziej zakaźny, przez co o wiele szybciej się przenosi. Obecnie jest już nie tylko wariant Delta, ale i Delta plus. Osoba zakażona tym pierwotnym, wyjściowym wirusem zakażała dwie osoby. Teraz jedna osoba zakażona wirusem deltą lub deltą plus zakaża osiem osób.

Przypominamy, że o pierwszym przypadku tego wariantu w województwie lubelskim poinformowano 9 lipca. Wykryto go u pacjenta z Białej Podlaskiej.

W środę (28 lipca) w Polsce potwierdzono 138 przypadków COVID-19. 10 z nich dotyczy mieszkańców naszego regionu. W całym kraju zmarła 1 osoba z powodu koronawirusa oraz dwie z powodu koronawirusa i chorób współistniejących.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments