Orkiestra Jarmarku Jagiellońskiego zagra tradycyjne polskie tańce w ramach Karnawałowej Potańcówki, która odbędzie się w czwartek (6 lutego) w Próba Cafe (przy ulicy Grodzkiej 5a). Początek wydarzenia o godzinie 19.

Karnawałową potańcówkę poprowadzi Orkiestra Jarmarku Jagiellońskiego. W jej repertuarze znajdziemy tradycyjne tańce pochodzące z Lubelszczyzny. Uczestnicy zatańczą m.in. polki, oberki, walce i fokstroty.

Inspiracją muzyczną dla orkiestry są także utwory grane przez słynne kapele i orkiestry dęte z całej Polski – Kapelę Wojciechowską, Orkiestrę Dętą ze Zdziłowic czy Kapelę Bednarzy z Tomaszowa Lubelskiego.

Orkiestra Jarmarku Jagiellońskiego to projekt edukacyjny realizowany w ramach Jarmarku Jagiellońskiego, którego organizatorem są Warsztaty Kultury. Swój debiut miała podczas Jarmarku Jagiellońskiego w 2014 roku. Założeniem tego przedsięwzięcia jest przekonanie, że tradycyjna muzyka taneczna może łączyć pokolenia i zgromadzić do wspólnej zabawy zarówno profesjonalistów, jak i amatorów tańca.

Bilety na wydarzenie możecie nabyć w cenie 10 zł. Kupicie je w Warsztatach Kultury stacjonarnie lub na stronie internetowej. W dniu potańcówki bilety dostępne będą w Próba Cafe od godziny 18 do 20:30.

Fot. Dominika Polonis/ Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments