Każdy nowy rok przynosi zmiany. Jest to podyktowane zmieniającymi się trendami, rozwijającą się technologią czy nowym spojrzeniem na otoczenie. Dotyczy to również naszych wnętrz. Modne style zmieniają się, dochodzą nowe materiały i desenie, a kolory, które dotychczas były tylko dla odważnych, stają się powszechne. Myślisz o remoncie domu lub mieszkania? Sprawdź najgorętsze trendy 2020.

Less waste we wnętrzach

Podążanie za trendami w aranżacjach wnętrz to także zaangażowanie w zrównoważony rozwój oraz troska o środowisko. W 2020 roku modne będą elementy, które zostały wykorzystane ponownie lub pochodzą z recyclingu. Wszelkie dekoracje noszące ślady użytkowania będą świadczyć nie tylko o ekologicznym podejściu, ale i o byciu na bieżąco z aktualnymi trendami. Bycie modnym nie musi oznaczać corocznej konsumpcji – każdy z trendów można dostosować do posiadanych już mebli, dając im nowe życie dzięki przemalowaniu, ozdobieniu lub podkreśleniu charakterystycznych cech.

Natura

W 2020 jeszcze intensywniej wprowadzamy do domu przyrodę w postaci naturalnych materiałów, żywych roślin i ogólnej aranżacji przypominającej świat przyrody. Poza dużą ilością roślinności skupiamy się również na naturalnych wykończeniach i akcentach. Drewno nie występuje już tylko na podłodze, ale pojawia się na ścianach, w elementach mebli, a także przedmiotach codziennego użytku. Żeby wprowadzić trend do wnętrza wystarczy postawić dużą donicę z rozłożystą rośliną. Naturalne elementy można także zinterpretować w nowoczesny sposób – modne będą abstrakcyjne rzeźby w formie wielkich roślin oraz lampiony przypominające liście lub płatki kwiatów.

Metal

Dzięki metalowym elementom wnętrza nabiorą lekkości i lekko industrialnego charakteru. Ten modny trend można wprowadzić głównie dzięki odpowiednim dodatkom, np. okrągłym lustrom w metalowej ramie, charakterystycznym prostokątnym uchwytom w komodach lub szafkach, metalowym elementom oświetlenia. Ważne, że w jednym pomieszczeniu możemy wykorzystać różne rodzaje metalu. Metaliczny eklektyzm będzie w 2020 roku bardzo modny, a co ważniejsze, łatwy do wprowadzenia w każdym wnętrzu.

Maksymalizm

W ostatnich latach byliśmy świadkami powszechnego minimalizmu w aranżacji przestrzeni, teraz czas na maksymalizm. Stonowane kolory ustępują miejsca żywym odcieniom klejnotów szlachetnych. Przy aranżowaniu pomieszczeń dobrze wybrać sobie jeden, charakterystyczny mebel, który będzie dominował nad całością, np. sofa w mocnym, żywym kolorze, albo charakterystyczna lampa czy regał. Wystarczy zainwestować w jeden modny dodatek, by móc cieszyć się wnętrzem zgodnym z trendami 2020.

Krągłości

W 2020 roku żegnamy kanciaste kształty i witamy łuki oraz krągłości. Szerokie fotele o obłych kształtach, dekoracje w formie kul, rozciągnięte formy ław czy szezlongów, a nawet fale na ścianach. W 2020 modne będą faliste, symetryczne płytki oraz kafelki z motywem okręgów. Podobne elementy dobrze zaprezentują się na tapetach – najlepiej położyć takie, które posiadają wyrazisty kolor i fakturę.

Marmur

Król marmur powraca w tym roku. To materiał,, który dodaje wnętrzom elegancji. Nawet jeśli nie planujesz remontu i zmiany wykończenia ścian, nie musisz rezygnować z wprowadzenia do mieszkania trendu wnętrzarskiego 2020. Wzór marmuru jest popularny wśród producentów mebli, często pojawia się na blatach stolików kawowych lub powierzchni półek.

Więcej o trendach na 2020 przeczytasz w Muratordom

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments