Kiermasze wielkanocne to świetny sposób na świąteczne zakupy i miłe spędzenie wspólnego czasu z rodziną. Rozstawione podczas wydarzeń stoiska kryją w sobie całe mnóstwo dekoracji i tradycyjnych przysmaków, które z pewnością podbiją niejeden wielkanocny stół. Sprawdźcie, gdzie i kiedy w tym roku będziecie mogli udać się na kiermasze przed Wielkanocą.

Kiermasz Świąteczny na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej

W holu Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej w godzinach od 9.30 do 13.00 odbędzie się Kiermasz Świąteczny, podczas którego wystawione będą wszelkiego typu wyroby dekoracyjne związane z Wielkanocą – ceramika, palmy, rękodzieło. Organizatorem wydarzenia jest Kierownictwo Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Fundacji Aktywator w Lublinie.

Kiermasz Wielkanocny na placu Zamkowym

W dniach 11-14 kwietnia, na Placu Zamkowym, już po raz trzeci odbędzie się Kiermasz Wielkanocny. To świetna okazja do zakupienia produktów na świąteczny stół wyłącznie od lokalnych dostawców. Stoiska będą dostępne w godzinach 12.00-18.00. Kiermasz Wielkanocny jest organizowany razem z projektem pt. „Ryneczek Lubelski”. Na placu Zamkowym można będzie nabyć poszukiwane w okresie przedświątecznym produkty kulinarne i rękodzielnicze, m.in. perełki lubelskiego przetwórstwa rolno-spożywczego wpisane na prestiżową Listę Produktów Tradycyjnych oraz te przywiezione prosto z gospodarstw ekologicznych: słodkości, miody, pieczywo, oleje, sery, nabiał, wędliny, herbatki, soki, dżemy, nalewki, wyroby garmażeryjne, a także pisanki tworzone różnymi technikami, palmy wielkanocne, koszyczki, wyroby z wikliny, maskotki oraz pamiątki z drewna, skóry i szkła. Wśród dodatkowych atrakcji znajdą się pokazy wyplatania koszy, w sobotę – gotowanie i degustacja barszczu świątecznego i cebularzy lubelskich, a w niedzielę – przyrządzanie i smakowanie baby wielkanocnej oraz warsztaty kulinarne.

Wielkanocny Festiwal Smaków w Galerii Olimp

W najbliższy czwartek, 11 kwietnia w Galerii Olimp rusza doroczny Wielkanocny Festiwal Smaków. Na przedświątecznym kiermaszu znajdziecie wędliny i kiełbasy, pisanki, palmy wielkanocne, stroiki świąteczne, wyroby z drewna, ceramikę, obrusy, obrazy, rękodzieło, kompozycje kwiatowe, biżuterię, produkty ekologiczne a także uwielbiane przez dzieci ręcznie szyte zabawki. Kiermasz potrwa od 11 aż do 19 kwietnia. Wystawcy będą czekać każdego dnia w godzinach otwarcia Galerii Olimp 10:00 -21:00.

Festiwal Wielkanocny w Muzeum Wsi Lubelskiej

W dniach 13-14 kwietnia 2019 r. w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się wydarzenie przybliżające tradycje wielkanocne regionu lubelskiego, czyli Festiwal Wielkanocny. W programie pierwszego dnia przewidziano m.in. warsztaty rękodzielnicze ze zdobienia pisanek metodą batikową i wydrapywania, podczas których uczestnicy poznają historię zdobienia jaj, naturalne sposoby ich barwienia oraz charakterystyczne dla Lubelszczyzny motywy zdobnicze. Tego dnia w zabytkowym kościele z Matczyna odbędzie się także koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu chóru Stella Maris. Drugi dzień Festiwalu skupi się na rynku muzealnego miasteczka, gdzie rozłożone będą stoiska kiermaszowe produktów spożywczych i rękodzielniczych. Tego dnia nie zabraknie atrakcji takich jak pokaz wicia palm czy wykład połączony z degustacją, przejażdżki bryczką, kącik zabaw dla dzieci i tematyczna foto ramka. Przy dworze z Żyrzyna o godz. 12:00 odbędzie się rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego i Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Prace konkursowe będzie można oglądać w budynku czworaka z Brusa Starego oraz uroczysta Msza święta z poświęceniem palm, która rozpocznie się o godz. 14:00 w kościele z Matczyna.

Jarmark Wielkanocny w C. H. Plaza Lublin

Przez cały tydzień poprzedzający święta Wielkiej Nocy klienci centrum handlowego Lublin Plaza będą mogli spróbować wielu różnych przysmaków podczas kiermaszu produktów regionalnych. Jarmark rozpocznie się już w sobotę 13 kwietnia i potrwa do 19 kwietnia. Podczas jarmarku rozstawione będą stoiska oferujące wędzone ryby, różne rodzaje chleba oraz szeroki wybór oliwek, ciasta, syropy z owoców, suszone owoce z całego świata, żelki Lasso czy chałwę turecką. Nie zabraknie również najpopularniejszych przysmaków z wybranych regionów Polski, takich jak góralskie sery, podlaskie wędliny czy podlaskie mrowisko, czyli kopiec faworków polany miodem oraz obsypany makiem i rodzynkami. W ramach wielkanocnego jarmarku, lubelska galeria przygotowała również szereg atrakcji dla najmłodszych. Już w najbliższy weekend (13-14 kwietnia), na II piętrze centrum odbywać się będą warsztaty prowadzone przez wykwalifikowanych animatorów. Podczas zajęć dzieci będą mogły rozwijać swoje plastyczne talenty tworząc m.in. wielkanocne wianki – dekoracje, którymi będzie można ozdobić mieszkanie lub świąteczny stół. Oprócz tego zaplanowane jest własnoręczne zdobienie pisanek, robienie ”króliczka z kubeczka” – pojemniczka na wielkanocne przysmaki oraz wiosenne dekorowanie wierzbowych witek.

Kiermasz Wielkanocny na Rynku Wielkim w Zamościu

14 kwietnia na Rynku Wielkim w Zamościu godzinach 9.00 – 14.00 także będzie można zakupić wszystko co kojarzy się ze Świętami Wielkanocnymi: pisanki, palmy, zajączki, kwiaty, sery, wędliny, miody i wiele innych produktów. O 11.30 wystąpi Zespół “Ogrodniczki”, natomiast w samo południe nastąpi oficjalne podsumowanie Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną z udziałem władz Miasta i Gminy Zamość.

Wielkanocny Kiermasz Produktów Lokalnych w Nałęczowie

Wielkanocny Kiermasz Produktów Lokalnych to wydarzenie plenerowe z udziałem ponad 20 lokalnych producentów, którzy zaprezentują lokalne dziedzictwo kulinarne i rękodzielnicze z okolic Kazimierza Dolnego, Nałęczowa i Puław. Wśród wyrobów spożywczych nie zabraknie tych, które zdobywają nagrody na krajowych i regionalnych konkursach jak np.: przetwory z płatków i owoców róży, oleje tłoczone na zimno, przetwory z owoców i miody. Lokalni rękodzielnicy zaprezentują m.in.: wiklinowe kosze, malowaną ceramikę, serwety czy chodniki pasiaki. Podczas Kiermaszu rozstrzygnięty zostanie konkurs na wielkanocnego mazurka i babkę oraz palmę, pisankę, baranka ze słomy i wycinankę. O godz. 15.00 na scenie odbędzie się losowanie wśród klientów, którzy będą mieć szansę na otrzymanie świątecznych, lokalnych upominków.

Miejski Jarmark Wielkanocny w Chełmie

Miejski Jarmark Wielkanocny rusza już 14 kwietnia i potrwa pięć dni. Na Placu Łuczkowskiego nie zabraknie stoisk i straganów, które swoimi produktami zapełnią lokalni wystawcy. Znajdziemy tam wielkanocne dekoracje, tradycyjne ozdoby świąteczne i rękodzieło, ale także regionalne specjały i wypieki.

Kiermasz Wielkanocny w galerii Gala

W Gali spotkamy znanych wystawców, który swoje stoiska odkrywają dla gości w każdą sobotę. Nie zabraknie tradycyjnych wyrobów z lokalnych gospodarstw, a także dekoracji świątecznych, które upiększą wielkanocny stół. Kiermasz trwać będzie w godzinach otwarcia galerii, 10:00- 19:00.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments