Kino Centrum Kultury. Co zobaczymy w styczniu

0
143

W styczniu w kinie Centrum Kultury będziemy się bać, wzruszać i śmiać. Zobaczymy zarówno nagradzane klasyki, jak i najnowsze produkcje, które sieją zamęt wśród kinomanów i krytyków.

W tym miesiącu wśród kinowych premier znalazła się francuska produkcja „Titane”. Reżyserka Julia Ducournau serwuje widzom wybuchową mieszankę z pogranicza dreszczowca i horroru. Francuski kandydat do Oscara i jednocześnie najbardziej szokujący film tego roku, to historia o seryjnej morderczyni, ucieczce przed wymiarem sprawiedliwości oraz studium ludzkiego ciała – jego granic i przemian.

Z kolei „Benedetta” to film, który nie pozwoli przejść obok siebie obojętnie. To osadzona w XVII-wiecznym klasztorze produkcja, której główną bohaterką jest zakonnica doświadczająca niepokojących wizji, które wzbudzają obawy Watykanu. Film stanowi zderzenie historycznych wątków z religijnym feminizmem.

W zupełnie innym klimacie zrealizowany został „C’mon C’mon”, która jest ciepłą i dodającą otuchy lekcją cierpliwości i odpowiedzialnego wchodzenia w dorosłość. To także wielki powrót Joaquina Phoenixa, który zagrał tutaj swoją pierwszą od czasów „Jokera” rolę, zaskakując i całkowicie redefiniując swój wizerunek.

Filmowe propozycje z cyklu Benshi oscylują w tym miesiącu wokół tematu polityki. Jej meandry zgłębią tacy mistrzowie kina jak Frank Capra, Stanley Kubrick czy Mike Nichols. Zobaczymy oscarowy komediodramat „Pan Smith jedzie do Washingtonu”.

Najmłodsi poznają historię nastoletniego Caspera, bohatera filmu „Lek na całe zło”. Chłopiec powoli wchodzi w dorosłe życie. Gra na pianinie i komponuje, udaje mu się również dostać do młodzieżowej orkiestry.

Bilety możecie nabyć w kasie Centrum Kultury.

Repertuar

13 stycznia (czwartek) – Pan Smith jedzie do Washingtonu, godz. 18:00

14 stycznia (piątek) – Premiera: Titane, godz. 18:00

16 stycznia (niedziela) – Lek na całe zło, godz. 12:00

21 stycznia (piątek) – Benedetta, godz. 20:00

30 stycznia (niedziela) – C’mon C’mon, godz. 20:00

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments