W sierpniu również zobaczymy filmy pod chmurką w ramach plenerowego Kina w Bramie. Kino znajduje się przy ulicy Królewskiej w Lublinie i zaprasza mieszkańców na seanse w piątki i soboty.

W pierwszy weekend sierpnia będziemy mogli zobaczyć dwa filmy. W piątek (6 sierpnia) zobaczymy fabularny film „Pan Tadeusz”. „Pan Tadeusz” to ekranizacja największej polskiej epopei w reżyserii Andrzeja Wajdy. Film opowiada historię działań Napoleona Bonaparte, które wzbudzają w Polakach nadzieję na odzyskanie wolności i postanawiają oni przyłączyć się do cesarza Francuzów. Głównym bohaterem opowieści jest Tadeusz (Michał Żebrowski) z rodu Sopliców, który ma poślubić Zosię (Alicja Bachleda) z rodziny Horeszków, by zażegnać długotrwały konflikt.

Dzień później, bo w sobotę (7 sierpnia) zobaczymy film „Skłodowska”, który opowiada historię najbardziej znanej chemiczki. Młoda, ambitna Maria Skłodowska przybywa do Francji, by na słynnej Sorbonie podjąć studia, które są jej wielkim marzeniem, a już wkrótce przyniosą przełom nie tylko w życiu młodej kobiety, ale i całego świata. Początki jednak są trudne. Nikt nie traktuje poważnie naukowych planów i teorii, które snuje. Mężczyźni zazdrośnie strzegą wstępu na najwyższe szczeble naukowej kariery. Jednak geniusz, upór i odwaga Skłodowskiej wkrótce zaczną kruszyć ten opór. A niezwykłe odkrycia, których dokona wraz z mężem Piotrem Curie przyniosą jej zasłużone miejsce w naukowym panteonie.

Filmy w kinie rozpoczynają się około godziny 21 (zawsze po zachodzie słońca). Wstęp jest wolny.

Repertuar

Piątek (6 sierpnia) – Pan Tadeusz, 124 min., film fabularny, godz. 21:00

Sobota (7 sierpnia) – Skłodowska, 103 min., film fabularny, godz. 21:00

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments