Przed nami kolejna edycja Narodowego Dnia Sportu, która przypada na 11 września. Ogólnopolska kampania społeczna od 9 lat jednoczy setki tysięcy miłośników sportu w całym kraju, pasjonujących się wieloma dyscyplinami sportowymi. Obecnie trwa nabór na partnerów wydarzenia. Zgłosić się i zorganizować u siebie trening mogą ośrodki sportowe, związki oraz kluby z całej Polski.

Udział w kampanii jest bezpłatny, a żeby się zgłosić wystarczy wypełnić formularz. W tym roku Fundacja Zwalcz Nudę już po raz 9. organizuje Narodowy Dzień Sportu. Kampania o ogólnopolskim zasięgu co roku skupia wiele ośrodków sportowych, szkół, miłośników sportu oraz zawodowców. W poprzedniej edycji uczestniczyło 200 000 Polaków, a treningi odbywały się po raz pierwszy także online. Narodowy Dzień Sportu to kampania społeczna promująca aktywność fizyczną oraz zdrowy tryb życia. Organizatorom zależy na jak największej dostępności wydarzeń, więc wszystkie treningi są bezpłatne.

– Do udziału w Narodowym Dniu Sportu zachęcamy wszystkie podmioty, którym bliska jest idea promocji sportu i zdrowia. Mogą to być zarówno placówki publiczne, takie jak szkoły, MOSiR-y czy ośrodki prywatne, np. siłownie czy szkoły tańca, a także organizacje i związki sportowe – mówi Oliwia Kujawa, członek zarządu Fundacji Zwalcz Nudę – Co roku w naszej inicjatywie bierze udział coraz więcej podmiotów, dzięki czemu jego skala się powiększa. Często zdarza się nawet, że ludzie oddolnie organizują różne treningi i wydarzenia, nie zgłaszając ich do nas, bo myślą, że Narodowy Dzień Sportu jest ustawowym świętem, a nie projektem od lat organizowanym przez naszą Fundację. To świadczy o sile, skali i potencjale tego wydarzenia – dodaje.

Jak co roku Narodowy Dzień Sportu zostanie zwieńczony piknikiem na błoniach PGE Narodowego w Warszawie. Organizatorzy szykują moc atrakcji dla każdego uczestnika, niezależnie od wieku. Narodowy Dzień Sportu stwarza przestrzeń dla szkół, rodzin oraz pasjonatów do integracji poprzez sport oraz wspólnej, świetnej zabawy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments