Kino w CSK (repertuar na luty)

0
540

„Monos”, „Zimną Wojnę”, czy “Matthias i Maxime” – między innymi te filmy zobaczymy w ramach lutowych pokazów filmów w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Bilety na seanse możecie nabyć w cenie 12 zł (bilet ulgowy) i 15 zł (bilet normalny).

Repertuar na luty

„Monos”

niedziela (16 lutego), godz. 19

Film „Monos” został wyreżyserowany przez Alejandro Landesa.

Wilk, Lady, Rambo, Yeti, Bum-Bum, Smerf, Szwedka i Pies to nastoletni partyzanci pilnujący amerykańskiej zakładniczki gdzieś w górach w Ameryce Południowej. Tajemnicza „Organizacja” daje im rozkazy przez radio, przydziela krowę Shakirę, karabiny do zabawy i pozwala na rytualne orgie po dniu ćwiczeń wojskowych.

„Dżentelmeni”

Czwartek (20 lutego), Piątek (21 lutego), niedziela (23 lutego) i sobota (29 lutego), godz. 19.

Film „Dżentelmeni” został wyreżyserowany przez Guy’a Ritchie.

Opowiada on historię brytyjskiego barona narkotyków, który usiłuje sprzedać swoje wysoko opłacalne imperium dynastii miliarderów z Oklahomy.

“Zimna Wojna”

Sobota (22 lutego), godz. 17

”Zimna Wojna” to film nominowany do Oskara w trzech kategoriach: reżyseria, zdjęcia i najlepszy film nieanglojęzyczny. To również melodramat z 2018 roku w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Jego akcja toczy się w latach 50. i 60. XX wieku, w stalinowskiej Polsce. W tym właśnie okresie rozgrywa się historia trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą, a jednocześnie bez siebie żyć. W rolach głównych zobaczymy Joannę Kulig, Tomasza Kota, Agatę Kuleszę oraz Borysa Szyca.

“Matthias i Maxime”

Czwartek (27 lutego), Piątek (28 lutego), Sobota (29 lutego)

Film wyreżyserował Xavier Dolan.

Opowiada on historię jednego pocałunku, która wstrząsnęła starą znajomością i odmieniła życie tytułowych bohaterów. Film pokazuje, że prawdziwa miłość nie może funkcjonować, gdy nie jest oparta na szczerej przyjaźni. „Matthias i Maxime” zrobiony został z myślą o trzydziestolatkach, których tożsamość pozostawia coraz mniej miejsca na niespodzianki i nieprzewidziane zwroty uczuć.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments