W środę (18 listopada) odbyły się próby techniczne oświetlenia i iluminacji kładki pieszo-rowerowej na Bystrzycy prowadzącej do Parku Ludowego. Kładka powstała w ramach rewitalizacji parku.

– Montaż i testy oświetlenia to już jeden z ostatnich, najbardziej widowiskowych etapów. Aby podkreślić nietypową formę architektoniczną i łukowaty kształt kładki, oświetlenie zostało zaprojektowane wraz z dekoracyjnymi iluminacjami. Jestem przekonany, że będzie to kolejne w Lublinie ulubione miejsce mieszkańców – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Kładka składa się z dwóch elementów: pomostu dolnego z chodnikiem i ścieżką rowerową, oraz górnego (łuku) tworzącego pomost rekreacyjno-widokowy. Oba elementy połączone są ze sobą za pomocą stalowych wieszaków. Kładka ma konstrukcję stalową z nawierzchnią z modrzewiowych ryflowanych desek, szklanymi balustradami z elementami ze stali szlachetnej.

Wykorzystany układ sterowania zapewnia ograniczenie poziomu natężenia światła, poprawiając efekt iluminacji i jednocześnie ogranicza zużycie energii. Do oświetlenia i iluminacji kładki wykorzystano łącznie ok. 290 mb linii świetlnych, 6 opraw akcentujących oraz 7 naświetlaczy.

Zakończenie rewitalizacji Parku Ludowego, która rozpoczęła się w 2019 roku, planowane jest na koniec listopada. Całkowita wartość projektu to ok. 44 mln zł przy dofinansowaniu europejskim w wysokości 20,5 mln zł.

Źródło: Biuro Prasowe UM Lublin

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments