Już 18 kwietnia odbędzie się kolejny koncert muzyki klasycznej z cyklu „Klasyka w Koronie”! Fundacja Muzyczna Virtuoso zaprasza na kontynuację świetnie przyjętego cyklu koncertowego.

W pięknych wnętrzach klasycystycznego budynku Trybunału Koronnego odbędą się 2 koncerty muzyki klasycznej, w których wystąpią znakomici profesjonalni muzycy koncertowi oraz uczniowie szkół muzycznych.

– Do Trybunału Koronnego w Lublinie zapraszamy 18 kwietnia i 25 lipca. Program każdego z koncertów jest starannie dobrany, zróżnicowany stylistycznie i o dużej wartości edukacyjnej. Pomysłodawczynią i główną wykonawczynią koncertów jest prezeska Fundacji – Justyna Zańko, związana z Lublinem skrzypaczka, występująca na scenach polskich i światowych – zachęcają organizatorzy. – „Klasyka w Koronie” to niepowtarzalna okazja, aby na jednej scenie zobaczyć profesjonalnych, uznanych muzyków oraz rozpoczynających swą muzyczną podróż, uczniów szkół muzycznych. To także wspaniała szansa na wysłuchanie wielu najważniejszych utworów muzyki klasycznej.

Rok 2024 upłynie nam w rytmach dwóch narodów: Polski i Niemiec! W trakcie koncertów wtajemniczymy odbiorców nie tylko w zróżnicowane style muzyczne, ale również w niemal wszystkie możliwe formy – od koncertu, przez sonaty i pieśni, aż po symfonię. W koncercie kwietniowym zabrzmią utwory Karola Szymanowskiego, Fryderyka Chopina, Ignacego Paderewskiego i Henryka Wieniawskiego, z kolei w lipcu słuchacze spotkają się z twórczością takich mistrzów jak Jan Sebastian Bach, Ludwig van Beethoven, Felix Mendelssohn, Johannes Brahms. W obu koncertach, tradycyjnie już, weźmie udział utalentowana artystycznie młodzież związana z naszą fundacją, a towarzyszyć jej będzie Justyna Zańko na skrzypcach oraz rezydująca na stałe na Malcie pianistka Julia Miller.

Koncerty odbędą się w Trybunale Koronnym w Lublinie, Rynek 1, w następujących terminach:

18 kwietnia 2024 godz. 18:00

25 lipca 2024 godz. 18:00.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Źródło: Fundacja Muzyczna Virtuoso

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments