Wzdłuż ul. Świętoduskiej pojawią się nowe drzewa, a na skrzyżowaniu z ul. Bajkowskiego zielona wyspa. Te dwa miejsca w ścisłym centrum miasta, a także ul. Wodopojną i łącznik z ul. Lubartowską wkrótce czekają duże zmiany. Najpierw zmieni się tam organizacja ruchu, a jesienią pojawi się nowa zieleń.

– Wiemy jak dla mieszkanek i mieszkańców ważne są drzewa, a postulat zazieleniania zabytkowego Śródmieścia i Starego Miasta pojawiał się wielokrotnie, także podczas spacerów w ramach „Planu dla Dzielnic”. Nasi specjaliści od ruchu drogowego przeanalizowali sytuację w ścisłym centrum i zaproponowali pewne rozwiązania w organizacji ruchu, które pozwolą nam posadzić nowe drzewa w pasach drogowych i poprawić bezpieczeństwo pieszych. Na łączniku ul. Świętoduskiej z ul. Lubartowską wprowadzimy również kontraruch rowerowy. Wszystkie te zmiany poprzedzą konieczne prace drogowe zarówno w zakresie jezdni, jak i chodników – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju.

Na ul. Świętoduskiej przewidziane jest wyznaczenie stanowisk postojowych całkowicie na jezdni po stronie wschodniej. Miejsca po prawej stronie pozostaną bez zmian. Dzięki rozbrukom nawierzchni zarówno po jednej jak i drugiej stronie ulicy, w gruncie pojawią się nasadzenia. Nowo powstałe rabaty wypełnią róże i krzewy niskie, pojawią się też ozdobne trawy. W miejscach wolnych od sieci podziemnych będą posadzone drzewa. Przy skrzyżowaniu z ul. Bajkowskiego powstanie okrągła wyspa z drzewem. Po lewej stronie pojawi się rabata z różami i irgami. Zmiany obejmą także łącznik z ul. Lubartowską. W miejscu zatoki po prawej stronie pojawią się nowe nasadzenia.

Prowadzone zazielenianie Śródmieścia to już kolejny etap działań w ramach miejskiej inicjatywy „Zielone Serce Miasta”.

Źródło: Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments