Kolędy świata. TGD i Kuba Badach w Lublinie

0
673

Koncert “Kolędy świata” odbędzie się w sobotę (18 stycznia) w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Na deskach sali operowej CSK wystąpi chór TGD i Kuba Badach. Początek wydarzenia o godzinie 19.

Kolędy Świata to muzyczny projekt, który został zapoczątkowany przez zespół w poszukiwaniu bożonarodzeniowych tradycji. Na koncercie usłyszymy repertuar charakterystyczny dla świąt Bożego Narodzenia w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii i Anglii. Wydarzenie wzbogacą również te polskie kolędy, a zespół TGD oprócz tradycyjnych brzmień zaprezentuje współczesne, popularne piosenki.

Gościnnie na scenie zaśpiewa także Kuba Badach. Badach to muzyk, kompozytor i wokalista, a także aranżer i producent muzyczny. Jest dwukrotnym laureatem Fryderyka. Znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w zespole Poluzjanci, a od 1999 roku występuje w zespole Bernarda Maselego – The Globetrotters. Prowadzi także solową działalność artystyczną.

Chór TGD, inaczej Trzecia Godzina Dnia, to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem. Założycielem formacji i jej pierwszym dyrygentem był Janusz Sierla. TGD to nie tylko zespół muzyczny ale też wspólnota, bo tworzą ją ludzie reprezentujący różne wyznania chrześcijańskie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments