Obecnie w szpitalu tymczasowym znajdującym się w Targach Lublin przebywa 4 pacjentów z COVID-19. Pierwszy chory trafił do niego w poniedziałek (28 grudnia).

W szpitalu uruchomionych zostało 56 łóżek na oddziale wewnętrznym oraz 10 na tzw. OIOMie. Łącznie dla pacjentów z koronawirusem przygotowanych jest 480 miejsc.

– Obecnie w szpitalu tymczasowym przebywa 4 pacjentów – informuje Anna Guzowska, rzecznik Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie, który nadzoruje szpital tymczasowy na Targach Lublin.

Przypominamy, że szpital tymczasowy ma pomóc lubelskim szpitalom, by te powróciły do stanu sprzed epidemii. Dzięki temu ma być możliwe odmrażanie placówek medycznych i zmniejszanie w nich ilość łóżek dla pacjentów z koronawirusem. Ci zakażeni, u których koronawirus jest główną chorobą wymagającą leczenia, mają trafiać do Targów Lublin.

– Kryteria przyjęcia do szpitala tymczasowego pozostają bez zmian. Nie ma również problemów z przekierowaniem pacjentów z innych szpitali. Na razie nie było takiej potrzeby – dodaje Guzowska.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments