Przed nami kolejny Orszak Trzech Króli, w którym wziąć udział będziemy mogli w środę (6 stycznia). Nie odbędzie się on jednak w formie tradycyjnej procesji ulicami Lublina, ale gry miejskiej, której stacje będą umieszczone w przestrzeni Starego Miasta.

Tegoroczny Orszak rozpocznie się mszą świętą pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Stanisława Budzika o godzinie 10 w Archikatedrze Lubelskiej. – Nie chcieliśmy rezygnować z organizacji Orszaku Trzech Króli w tym roku mimo obostrzeń i wprowadzonych trudności. Musieliśmy zmienić trochę formę i zrezygnować z tego przemarszu, który był piękną tradycją, w której brali udział tłumnie mieszkańcy. Zmieniliśmy tę formę na bardziej bezpieczną, jednak nie odchodząc od tej idei, która nam towarzyszy, czyli wspólnego świętowania i przeżywania tego czasu Bożego Narodzenia – wyjaśnia Anna Matuszewska, rzecznik prasowy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.

Następnie po mszy świętej wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w katolickiej grze miejskiej. Przed katedrą będą czekali wolontariusze, u których będzie można zarejestrować grupy maksymalnie 5 osobowe, które chcą wziąć udział w zabawie. Zapisy ruszają po mszy świętej.

– Będzie tam można pobrać niezbędne materiały i załączniki, które będą potrzebne do realizacji gry miejskiej, która będzie dalszą częścią obchodów Święta Trzech Króli – tłumaczy Matuszewska.

Gra miejska będzie zawierać 12 stacji. Zostaną one umieszczone na terenie Starego Miasta. – Każda grupa, w swoim tempie i w dowolnej kolejności będzie odnajdowała kolejne punkty zaznaczone na mapie. W tych punktach będą do wykonania konkretne zadania i konkurencje – zaznacza organizatorka.

Tematyka gry miejskiej będzie opierała się na konkretnych wydarzeniach biblijnych. – Podczas wydarzenia będziemy zdobywać konkretną wiedzę i przypominać sobie wydarzenia z Pisma Świętego. Dlatego też zachęcamy, aby stroje, które będą nam towarzyszyły w tym roku były odzwierciedleniem konkretnych postaci biblijnych – podkreśla.

W tym roku nie zobaczymy jednak postaci trzech króli, co związane jest z epidemią koronawirusa. Organizatorzy podkreślają, że bardzo im zależy, aby wydarzenie w tym roku odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego. „Orszak” zakończy się około godziny 13.

Orszak Trzech Króli 2020 – zobacz zdjęcia!

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments