Pierwsza Komunia Święta jest szczególnym dniem w życiu każdego dziecka. To też świetna okazja, aby dać mu coś wyjątkowego i niezapomnianego. Choć wręczenie pamiątkowej kartki komunijnej i koperty z określoną kwotą jest stosownym rozwiązaniem, to istnieje jednak wiele niesamowitych prezentów, które uświetnią dziecku to wydarzenie. Sprawdź, nasze pomysły na nietuzinkowe podarunki.

Spersonalizowana szkatułka lub kuferek na biżuterię

Eleganckim i gustownym prezentem nie tylko dla dziewczynek będzie spersonalizowane pudełko ze szkła, drewna, stali nierdzewnej lub ze skóry ekologicznej. W takim kuferku dziecko będzie mogło przechowywać swoją ulubioną biżuterię czy zegarek. Wszystko dzięki przeróżnym przegródkom i szufladkom, które pomieszczą wszystkie drobiazgi.

Kolejnym udogodnieniem jest dedykacja w formie grawerunku lub nadruk, który nada prezentowi niepowtarzalności. Dodatkowo można też wybrać produkt z nakręcaną pozytywką o delikatnej i przyjemnej melodii.

Religijna książka przygodowa

Opowieści biblijne dla dzieci w formie książek opatrzonych pięknymi ilustracjami to idealne połączenie rozrywki z nauką. Autorzy religijnych opowiadań zwracają się do najmłodszych czytelników prostym, przystępnym językiem, pisząc o rzeczach ważnych. Odpowiadają także na ich pytania, co pozwala głębiej poznać dzieciom ich wiarę.

Polecamy Ci takie propozycje opowiadań jak: „Co się w niebie święci, czyli skąd się biorą Święci” lub „Boże Drogowskazy” (w wersji dla dziewczynek i chłopców). To wartościowa pamiątka na lata dla dzieci i ich rodziców, która przyda się też przyszłym pokoleniom, zajmując odpowiednie miejsce w domowej biblioteczce.

Symboliczna bransoletka

Spraw by najważniejsi goście wydarzenia, jakim jest Komunia Święta, poczuli się wyróżnieni. Podaruj dziewczynce lub chłopcu wyjątkową, ręcznie wykonaną bransoletkę. Taki prezent stanie się ważną ozdobą, która będzie im przypominała o tym ważnym dniu.

Warto wybrać biżuterię z zawieszkami lub zaopatrzoną w blaszkę z dedykacją. Każdy ze znajdujących się na bransoletce charmsów np. aniołek, koniczynka, krzyżyk czy serce będzie dla dziecka ukrytym symbolem.

Album na zdjęcia

W Internecie, jak i w sklepach stacjonarnych można znaleźć sporo rodzajów albumów komunijnych, które w wielu domach stają się pamiątką na lata i utrwalają wspomnienia
w odpowiedniej oprawie.

Do wyboru masz solidne egzemplarze z drewnianą, grawerowaną okładką czy skórzane albumy, w których można umieścić zdjęcia z wyjątkowego dnia Komunii Świętej, ale i złożyć pamiątkowe adnotacje. Niektóre z takich produktów są też dodatkowo opatrzone cytatami papieży, historiami z życia świętych, modlitwami, wierszami oraz fragmentami z Pisma Świętego.

Oryginalna skarbonka

Skarbonka może być idealnym prezentem dla dzieci, które lubią planować swoje wydatki i są przedsiębiorcze. Pozwoli ona zaoszczędzić im kwotę na realizację małych bądź dużych celów.

Dostępne są produkty wykonane z drewna lub posrebrzonego metalu o różnych ciekawych kształtach np. tradycyjnej świnki, misia, ale i przedstawiające środki lokomocji takie jak lokomotywa czy samochód. Ostatnio popularne są też skarbonki z przeźroczystą szybką, przez którą widać ilość zgromadzonych funduszy. Takie uniwersalne prezenty pasują dla obu płci.

Jak w przypadku innych wymienionych tu pamiątek i w tym przypadku skarbonkę można spersonalizować, umieszczając na niej osobisty grawer lub ozdobny nadruk.

Kiedy dziecko będzie chciało opróżnić swoje pudełko wystarczy, że zdejmie klapę lub krążek umieszczony na jego spodzie, uwalniając oszczędności, ale nie niszcząc przy tym swojego komunijnego prezentu.

Poduszka z nadrukiem

Poduszka to następna z ozdób, które mogą stać się dla dziecka symbolem jego Pierwszej Komunii Świętej. Produkt obejmuje poszewkę z wkładem, a na jego miękkiej powierzchni możesz umieścić trwały i efektowny nadruk lub zamówić wyszyty haft przedstawiający wybraną maksymę, imię obdarowanego chłopca lub dziewczynki, a nawet ich zdjęcia oraz datę wydarzenia.

Materiał dostępnych na rynku poduszek jest odporny na wysoką temperaturę oraz spieranie się i odbarwianie grafiki, a ich wkład jest odpowiednio sprężysty i nie odkształci się, kiedy dziecko będzie chciało się na nim podeprzeć. Nie musisz się więc martwić o jakość swojego prezentu.

Biblijne gry planszowe

Dzieci z reguły nie trzeba zachęcać do udziału w grach planszowych i karcianych, dlatego na Pierwszą Komunię warto im podarować te nieszablonowe prezenty. Wiele ciekawych propozycji tych rozrywek oferują przede wszystkim sklepy katolickie. Można w nich znaleźć na przykład tytuły takie jak: „Co robi Anioł?”, „Pierwsi świadkowie Jezusa”, „Przyjaciele Święci”, „Zagubione Owieczki” czy „Hierarchia”.

Dzięki tym grom dziecko pozna przypowieści i fragmenty z Pisma Świętego, prześledzi historię chrześcijaństwa, rozróżni hierarchię kościelną czy zapozna się z sylwetkami świętych i ciekawostkami z ich życia.

Zakładki do książek

Ostatnią propozycją, jeśli chodzi o udaną pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej, jest wyjątkowa zakładka do książki. Jeśli dziecko lubi czytać, to taki starannie wykonany i spersonalizowany gadżet na pewno mu się przyda i umili czas z książką lub zachęci je do czytania. Ten prezent może być też idealnym dopełnieniem zakupionej przez Ciebie Biblii czy książki religijnej, którą także podarujesz chłopcu lub dziewczynce.

Unikatowa zakładka może mieć różne postacie. Często jej kształt to piórko, motyl, anioł czy sowa, a dodatkowo warto ją także opatrzyć dowolną dedykacją lub cytatem. Wybierz posrebrzany egzemplarz, a na pewno nie zawiedzie Cię on swoją jakością. Często też na zakładkach można znaleźć dodatkowe elementy takie jak np. kryształ górski czy kryształki Swarovskiego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments