Na niedzielę (28 czerwca) zaplanowano pierwszą po kwarantannie Lubelską Giełdę Staroci. Wystawcy będą na Was czekać tradycyjnie na Placu Zamkowym i ulicy Kowalskiej od godziny 7 do 15.

Lubelska Giełda Staroci to cykliczna impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz kulturalny miasta. Od lat, setki wystawców i tysiące uczestników, przybywają z różnych zakątków Polski, przenosząc się w świat antyków, precjozów i historycznych bibelotów. W tym oryginalnym targu możecie wziąć udział w każdą ostatnią niedzielę miesiąca.

– Po takiej długiej przerwie Lublin stał się jeszcze bardziej atrakcyjną miejscowością jeśli chodzi o handel. Na pewno będzie nam ciasno i wszystko będzie rozlokowane po brzegi. Wystawcy będą rozstawieni aż do ulicy Furmańskiej, bo trzeba zachować odstępy – zaznacza Elżbieta Kowalczyk z Lubelskiej Giełdy Staroci. – Musimy mieć na uwadze pandemię i panujące obostrzenia – podkreśla.

Giełda w Puławach

W niedzielę (21 czerwca) odbędzie się również druga edycja Giełdy w Puławach. Oprócz typowych tradycyjnych przedmiotów, jakie będziecie mogli na niej nabyć, organizatorzy przewidzieli oryginalną wystawę sprzętu wojskowego.

– Jak nie będzie już tych obostrzeń stworzymy również kuchnię polową. Będzie gar i grochówa! – śmieje się Elżbieta Kowalczyk.

Zarówno wydarzenie w Lublinie, jak i Puławach odbędzie się zgodnie z wytycznymi sanitarnymi. Każdy z wystawców ma obowiązek posiadać płyn do dezynfekcji i rękawiczki. Również uczestnicy giełdy przed wejściem na jej teren będą musieli zdezynfekować ręce.

Fot. Dominika Polonis/Archwium

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments