Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie podejmuje kolejne działania profilaktyczne, żeby przeciwdziałać rozpowszechnianiu się koronawirusa. Od czwartku (12 marca) do odwołania, zostaje wstrzymana sprzedaż biletów przez kierowców w środkach komunikacji miejskiej. Decyzja została podjęta przede wszystkim na wniosek kierowców, ale również pasażerów i ma na celu zminimalizować kontakt na linii obsługa pojazdu-pasażer.

– W związku ze stanem podwyższonego ryzyka ZTM zachęca do zakupu biletów za pośrednictwem aplikacji mobilnych dostępnych na telefony komórkowe: moBILET, mPay, SkyCash, biletem.pl, jakdojade, GoPay oraz w biletomatach znajdujących się w pojazdach. – informuje Justyna Góźdź, inspektor ds. marketingu i kontaktów z mediami ZTM Lublin.

W przypadku biletów okresowych ZTM zaleca, aby kupić je przez sklep internetowy. Istnieje również możliwość ich zakupu za pośrednictwem biletomatów stacjonarnych. Jeżeli wystąpi problem z zakupem biletu w pojeździe, nie zwalnia to z konieczności posiadania go w czasie przejazdu autobusem lub trolejbusem.

Profilaktyka

– Wszyscy przewoźnicy pojazdów komunikacji miejskiej dezynfekują swoje pojazdy, ze szczególnym uwzględnieniem poręczy, biletomatów, kasowników i przycisków, a więc powierzchni najbardziej narażonych na kontakt z wirusem – mówi Justyna Góźdź.

Od 5 marca nie działa już funkcja „ciepłego guzika” w autobusach i trolejbusach. Na przystankach kierowcy otwierają wszystkie drzwi w pojeździe, tak aby zapewnić przepływ powietrza w autobusach i trolejbusach i jednocześnie ograniczyć kontakt pasażerów z przyciskami.

W autobusach również znajdziemy informacje na temat koronawirusa i sposób zapobiegania zakażeniu. Pasażerowie znajdą takie informacje na nośnikach reklamowych dostępnych w pojazdach. Wyświetlane są na nich przede wszystkim zasady dotyczące higieny. Plakaty o tej samej tematyce są również na przystankach. Akcja jest elementem ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dotyczącej koronawirusa, prowadzonej przez Ministerstwo Zdrowia.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments