Wojewoda lubelski zarządził odwołanie wszelkich imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa, w szczególności w: teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, domach kultury i galeriach sztuki.

Wojewoda poinformował, że spotkał się również z przedstawicielami służb ratowniczych i dyrektorami szpitali lubelskich. – Chodzi o to, żebyśmy byli przygotowani na każde okoliczności – podkreśla Lech Sprawka. Dodaje, że powstały grupy, w których skład wchodzi policjant z danej komendy powiatowej, pracownik urzędu wojewódzkiego i przedstawiciel powiatowego inspektoratu, którzy sprawdzają we wszystkich starostwach na terenie naszego województwa, czy rzeczywiście są opracowane procedury, jeśli nastąpi ogłoszenie epidemii.

Zespoły kontrolujące będą sprawdzać, czy dane dotyczące zabezpieczenia miejsc kwarantanny zostały przekazane prawidłowo. – Dostęp do tych miejsc powinien być nie dłuższy niż 3 godziny – tłumaczy Sprawka. Miejsca na kwarantannę zostaną przygotowane również przy przejściach granicznych. – Będzie to konieczne w sytuacji, gdyby okazało się, że pasażerów autobusu trzeba poddać kwarantannie – podkreśla wojewoda.

Policja natomiast będzie kontrolowała osoby będące w kwarantannie i w miarę potrzeb dostarczała im pożywienie i potrzebne do życia środki tak, aby osoby nie opuszczały miejsca zamieszkania w tym okresie.

– To w jakim stadium będzie wirus w naszym województwie zależy od nas samych. Procedury administracyjne zostały wdrożone. Teraz zależy już wszystko od naszych zachowań i nawyków – mówi Maria Korniszuk, szefowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments