Koncert Piotra Selima i Chórów Akademos. By spełnić marzenie chórzystów

0
611

W sobotę (8 lutego) w Filharmonii Lubelskiej wystąpi wokalista Piotr Selim wraz z chórami Akademos. Początek wydarzenia o godzinie 19.

– Jestem bardzo szczęśliwa, że udało się zrealizować pomysł koncertu z Piotrem Selimem w Filharmonii Lubelskiej i z całego serca dziękuję Piotrowi, że zgodził się wystąpić z Chórami Akademos, zwłaszcza, że cały dochód z koncertu przeznaczymy na wyjazd chórzystów, gdzie będziemy reprezentować szkołę, Lublin i Polskę podczas prestiżowego konkursu – zachęca Elżbieta Niczyporuk, dyrygent chóru.

Selim jest wokalistą, kompozytorem i pianistą pochodzącym z Lublina. Jest on również jednym z członków Lubelskiej Federacji Bardów.

Chór Akademos składa się z około 150 młodych chórzystów. W jego skład wchodzi Akademos Kids, Akademos Junior, Akademos oraz Akademos Teachers. Chóry występują pod kierunkiem dyrygent Elżbiety Niczyporuk z Międzynarodowej Szkoły Paderewski w Lublinie.

– Wykonamy wspaniałe, znane i mniej znane kompozycje Piotra napisane do pięknych tekstów Hani Lewandowskiej – podkreśla Elżbieta Niczyporuk.

Całkowity dochód z koncertu przeznaczony zostanie na spełnienie marzeń chórzystów o wyjeździe Akademos do USA i udziale w prestiżowym, nowojorskim konkursie w Carnegie Hall. Bilety możecie nabyć w cenie 40 zł.

Fot. Materiały Organizatora

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments