Już 15 i 16 lutego w Lublinie odbędzie się Festiwal Czekolady Polska 2020, na którym zobaczymy czekoladowe pokazy mody, mistrzowski Konkurs Dekoracji Tortów, degustacje wyjątkowych czekolad i warsztaty kulinarne. Chętni będą też mogli oddać krew w zamian za słodkie upominki.

Wydarzenie w jednym miejscu skupi dziesiątki stoisk z czekoladą, słodyczami i akcesoriami tematycznymi. W programie znalazło się mnóstwo atrakcji, m.in. pokaz mody w wersji czekoladowej, pokazy najlepszych mistrzów cukierniczych, mistrzowski Konkurs Dekoracji Tortów, profesjonalne warsztaty cukiernicze dla dorosłych, warsztaty kulinarne, prelekcje i wykłady dotyczące tajemnicy czekolady i procesu produkcji oraz liczne degustacje czekolad specjalnie sprowadzonych właśnie na to wydarzenie.

Oddaj krew za kuferek słodyczy

W niedzielę, 16 lutego, od godz. 11 do 15 podczas festiwalu będzie można oddać krew w zamian za kuferek słodyczy sponsorowany przez lubelską firmę Pszczółka. Krew będziecie mogli oddać na placu Teatralnym.

Podczas wydarzenia rozstrzygnie się też Konkurs Dekoracji Tortów i Małych Form. Do udziału zaprosili profesjonalnych sugarcrafterów, ale także amatorów, którzy hobbistycznie zajmują się dekorowaniem tortów. Konkurs odbędzie się w 3 kategoriach: tort 3D, jadalne figurki lub małe formy, torty okolicznościowe.

Strefa dla dzieci

Została również przygotowana Strefa Czekoladowej Kultury dla dzieci, w której odbędą się aranżacje nawiązujące do bajek związanych z czekoladą, warsztaty dietetyczne na temat zdrowych słodyczy, warsztaty plastyczne z czekoladą i masą cukrową, pokazy i warsztaty tworzenia czekolad i pralin, Czeko Kino, malowanie muralu czekoladą oraz fabryka czekolady, w której dzieci będą mogły zrobić swoją tabliczkę.

Podczas warsztatów dla dzieci dietetyk Agata Kornacka, autorka bloga Czas na Zielone spróbuje odpowiedzieć rodzicom na pytanie jaką alternatywę dla słodyczy mogą znaleźć i zaproponować swoim dzieciom.

Festiwal Czekolady odbędzie się w weekend 15 i 16 lutego od godz. 10 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments