Legendarny zespół COMA po 21 latach działalności schodzi ze sceny. Wszystkim swoim fanom na pożegnanie zadedykowali teledysk do swojego najnowszego utworu „Pożegnanie z Bajką”, który pochodzi z ostatniej płyty „Sen o siedmiu Szklankach”.

Zespół zdecydował się również wyruszyć w pożegnalną trasę koncertową „GAME OVER” i już w niedzielę, 1 grudnia, przyjadą ze swoimi utworami do Lublina. Koncerty na żywo to ich bardzo mocna strona. Wypełnione dobrą muzyką i tekstem, elektryzują improwizacją i interakcją z publicznością.

Zespół COMA powstał w 1998 roku w Łodzi i od razu idealnie wpisał się w obowiązujące wówczas rockowe trendy. Formacja ma na swoim koncie siedem albumów studyjnych (z których trzy pokryły się platyną i złotem), trzy wydawnictwa koncertowe oraz dwie płyty anglojęzyczne, które ukazały się na całym świecie. Zespół zdobył sześć Fryderyków w kategorii Album Roku – Rock oraz Zespół Roku i Wokalista Roku – Piotr Rogucki.

Debiutancki krążek „Pierwsze Wyjście z Mroku” skradł serca i umysły słuchaczy, a każdy kolejny album zrodził zespołowi świadomych i oddanych fanów. COMA ma na swoim koncie wielkie kawałki znane również szerszemu odbiorcy: „Skaczemy/Pasażer” (2000), „Leszek Żukowski” (2004), „Spadam” (2004), „Daleka droga do domu” (2006), „System” (2006), „Zero osiem wojna” (2008), „Wola istnienia” (2009), czy „Transfuzja” (2009). W 2018 na rynku muzycznym pojawił się “Sen o 7 szklankach”. Płyta – eksperyment, na której słyszymy rockowe interpretacje popularnych piosenek dla najmłodszych to kolejne genialne dokonanie zespołu.

Koncerty COMY to widowiskowe spotkania. Znajdziemy tam elementy poezji, muzyki, teatru i filmu. – COMA to nie tylko zespół rozmaitych emocji, ale i rozmaitych zjawisk. I właśnie to hasło w pełni ukazuje fenomen grupy – mówią członkowie zespołu.

Koncert COMY już w niedzielę, 1 grudnia, o godz. 19 w Centrum Spotkania Kultur. Jeżeli nie udało wam się kupić biletów, to śledźcie nasz fanpage na Facebooku, gdzie już niedługo pojawi się konkurs, a w nim do wygrania bilety na koncert COMY.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments