Najbliższa niedziela będzie obfitować w koncerty kolęd. Odbędą się one w Filharmonii Lubelskiej, w Bazylice oo. Dominikanów oraz w parafii na Poczekajce.

Kolęda z Babcią i Dziadkiem

Zacznie się o godz. 10 w Filharmonii Lubelskiej koncertem dla dzieci pt. Lub-smyki: „Kolęda z Babcią i Dziadkiem”. Jest to przedsięwzięcie dostosowane do najmłodszych, gdzie można wysłuchać kolęd siedząc na scenie, na specjalnych dywanikach. Wystąpi Chór Kameralny Filharmonii Lubelskiej pod dyrekcją Dawida Jarząba. Dr Grażyna Połuszejko opowie o obyczajach domu polskiego w okresie świąt Bożego Narodzenia, a dr hab. Tomasz Rokosz przedstawi rekonstrukcje tradycyjnych kolęd. Wstęp dla dzieci jest bezpłatny, opiekunowie muszą zapłacić 30 zł.

Koncert u Dominikanów

Kolejny koncert czeka już o godz. 13 w Bazylice oo. Dominikanów. Wystąpią Szeligowski Art Vocal w składzie: Maria Kopińska, Maria Michniewicz, Magdalena Błaziak, Agata Wiechnik, Zuzanna Wrona, Przemysław Pacek – skrzypce, Agnieszka Piekaroś-Padzińska – kierownictwo artystyczne, Jolanta Skorek-Münch – fortepian. Koncert poprowadzi Stefan Münch. Wstęp jest bezpłatny.

Ekumeniczny koncert

Następnie o 15.30 po raz kolejny Filharmonia Lubelska zaprasza na Ekumeniczny Koncert Kolęd i Pieśni Bożonarodzeniowych Różnych Tradycji Chrześcijańskich. Kolędy i pieśni wykonają lubelscy artyści w Filharmonii Lubelskiej. Podczas wydarzenia wystąpi Chór Katedry Prawosławnej Przemienienia Pańskiego w Lublinie pod dyrekcją Andrzeja Boubleja, Archidiecezjalny Chór Chłopięco-Męski Pueri Cantores Lublinenses, pod dyrekcją księdza Attili Adama Honti, Chór Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Lublinie pod dyrekcją Adama Załęskiego. (domi)

Bliżej Żłóbka

Wieczór z kolei spędzimy w parafii Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka na Poczekajce (al. Kraśnicka 76), gdzie o godzinie 19.15 odbędzie się koncert „Bliżej Żłóbka”. Wystąpi Męski Zespół Wokalny KAIROS pod dyrekcją Borysa Somerschafa.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments