Od niedzieli (30 października) do wtorku (1 listopada) trwać będzie tegoroczna kwesta na renowację zabytkowych pomników. Na cmentarzu przy ul. Lipowej będziemy mogli spotkać m.in. artystów, pisarzy i samorządowców.

Tradycją już jest, że w okresie przed Wszystkimi Świętymi prowadzona jest kwesta na odnowę pomników, które mają wartość zabytkową na lubelskich cmentarzach. W kwestę angażują się samorządowcy oraz artyści i w tym roku nie będzie inaczej.

Pierwszego dnia, czyli w niedzielę (30 października) spotkamy Mietka Jureckiego (Budka Suflera), Marcina Wrońskiego (pisarza kryminałów), Marcina Nowaka i Monikę Kwiatkowską (radni Rady Miasta Lublin), a także Zbigniewa Wojciechowskiego (wicemarszałka województwa lubelskiego).

W poniedziałek (31 października) na cmentarzu w centrum Lublina kwestować będą między innymi Łukasz Jemioła (wokalista, gitarzysta), Marta Wcisło (poseł na Sejm RP), Krzysztof Cugowski (wokalista) i Magdalena Fijałkowska (dziennikarka Radia Lublin).

Natomiast we wtorek (1 listopada) spotkać będziemy mogli Lecha Sprawkę (wojewodę lubelskiego) i Michała Krawczyka (posła na Sejm RP).

Fot. Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments