Woda obok powietrza jest nie tylko jedną z najważniejszych rzeczy potrzebnym nam do życia, jest też, co oczywiste, najbardziej uniwersalnym pomocnikiem w gaszeniu pożarów. Z wyjątkiem zaledwie kilku sytuacji, w której wody do gaszenia się nie używa, jest największym sprzymierzeńcem strażaków. Najpopularniejszym sposobem podawania wody są węże pożarnicze, akcję można jednak wspomagać również na inne sposoby, na przykład z wykorzystaniem kurtyn wodnych.

Kurtyna wodna ma kilka podstawowych zastosowań. Po pierwsze tworzy barierę, za którą temperatura nie jest tak wysoka, jak w epicentrum ognia, po drugie może chłodzić konstrukcje sąsiadujące z pożarem, na przykład budynki mieszkalne, co nie tylko chroni je przed bezpośrednim niebezpieczeństwem, ale też przed zmianami strukturalnymi wynikającymi z nadmiernego ciepła.

Specyfika kurtyn wodnych

Kurtyny wodne poza chłodzeniem zapobiegają również przedostawaniu się pyłom i zanieczyszczeniom, neutralizują gaz i dym. Krótko mówiąc stawiają ogniu ścianę, przez którą nie przechodzi ani on ani wszystko to, co złego ze sobą niesie. Dzięki temu można znacznie ograniczyć zasięg pożaru. Najlepsze, profesjonalne kurtyny posiadają regulację wydajności za pomocą łatwej w obsłudze dźwigni. Więcej na temat kurtyn wodnych można dowiedzieć się tutaj: https://strefa998.pl/384-sprzet-do-wytwarzania-kurtyny-wodnej. Kurtyny można ze sobą łączyć powiększając ścianę wody zgodnie z zapotrzebowaniem.

Zbiorniki wodne

Ogromne znaczenie dla skuteczności akcji przeciwpożarowej mają również zbiorniki wodne takie jak te: https://strefa998.pl/32-zbiorniki. Zbiorniki służą oczywiście gromadzeniu przez służby wody potrzebnej do prowadzenia akcji gaśniczej, a z drugiej strony mogą być wykorzystane do przepompowywania wody w sytuacji, kiedy strażacy wypompowuję na przykład wodę z podtopionych piwnic. Ponadto używane są w sporcie pożarniczym. Zbiornik musi posiadać certyfikat CNBOP-BIP, aby mógł być wykorzystywany przez służby ratunkowe. Zbiorniki dla odpowiedniej wytrzymałości są wykonywane z tkaniny powleczonej PCV i powinny być wyposażone w metalowy stelaż. Zbiornik jest przystosowany do szybkiego rozkładania, aby móc jak najszybciej rozpocząć działania, ma również możliwość spuszczania wody za pomocą rękawa spustowego. Najbardziej uniwersalne są zbiorniki o pojemności 2500 litrów, ponieważ taka objętość pozwala również wykorzystywać go w ćwiczeniach bojowych podczas zawodów pożarniczych.

Gdzie kupić sprzęt pożarniczy wysokiej jakości?

Sprzęt pożarniczy musi być wykonany z najwyższą starannością i poddany dokładnym badaniom. Od jego jakości zależy zdrowie i życie ludzi i majątek znacznej wartości. Zaopatrując się więc w niego potrzebna jest pewność, że sklep, w którym go kupujemy jest godny zaufania i ma ogromne doświadczenie. Jeżeli dodamy do tego profesjonalnych doradców, którzy znają swój asortyment nie tylko w teorii, ale również w praktyce, mamy pewność, że znaleźliśmy miejsce, w którym możemy dokonać zakupów z pełnym zaufaniem. Z zaufaniem tak dużym, jakie ludzie mają do służb ratunkowych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments