Specjalny koncert Budki Suflera uświetni uroczystość nadania Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego w Lublinie imienia Romualda Lipki. Nieżyjący już kompozytor największych polskich przebojów zostanie w ten sposób doceniony przez mieszkańców Lublina 21 sierpnia.

Romuald Lipko żył i tworzył w Lublinie. Dlatego też Rada Miasta Lublin podjęła decyzję o upamiętnieniu tak uznanej dla polskiej kultury postaci. Kompozytor zmarł prawie półtora roku temu. W pamięci wielu pokoleń pozostanie jednak jako niezrównany autor przebojów Budki Suflera oraz szeregu innych gwiazd rodzimej sceny.

– Tworzył nie tylko przeboje zespołu Budka Suflera, komponował również dla Urszuli, Izabeli Trojanowskiej, Anny Jantar czy Zdzisławy Sośnickiej. Wraz z Budką Suflera był prawdziwym symbolem naszego miasta. Przez całą, pełną sukcesów karierę pozostawał blisko związany z Lublinem. W lutym 2020 roku całe miasto żegnało Romualda Lipkę z wielkim żalem, niedowierzaniem, że już nie usłyszymy i nie zobaczymy koncertów z jego udziałem. Jest on jednak nadal obecny wśród nas dzięki muzyce, którą tworzył. Dla uhonorowania tej wielkiej postaci Lublina i polskiej muzyki, jego imię nadaliśmy Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim, która od lat jest przestrzenią znakomitych ekspresji muzycznych i plenerowych koncertów w samym sercu naszego miasta – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Obok wielu wyjątkowych gości w koncercie weźmie udział także wdowa po zmarłym kompozytorze – Dorota Mazurkiewicz-Lipko, jego syn oraz wnuczka.

Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim od lat jest miejscem artystycznych spotkań ludzi związanych z różnymi aktywnościami muzycznymi. Budka Suflera, kultowy, lubelski zespół wystąpi w niej z koncertem zaraz po oficjalnej uroczystości nadania nazwy muszli.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale obowiązują bezpłatne wejściówki. Wejściówki na miejsca siedzące dostępne będą stacjonarnie w kasie CK od 11 sierpnia. Rezerwacji można dokonać drogą mailową pod adresem kasa@ck.lublin.pl. Nie ma możliwości rezerwacji telefonicznej. Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie 4 wejściówki.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments