Polubione przez mieszkańców łąki kwietne i słoneczniki zakwitną w Lublinie również i w tym roku. Miasto ogłosiło postępowanie przetargowe na wykonanie oraz pielęgnację łąk i łanów słoneczników na powierzchni ponad 11 tys. m2.

– Mieszkańcy Lublina pokochali łąki kwietne. Pierwsza łąka kwietna, która powstała z projektu Zielonego Budżetu miała być tylko próbą wprowadzenia nowej formy zieleni w mieście. Pomysł został przyjęty bardzo ciepło przez mieszkańców, dlatego łąki kwietne siejemy w Lublinie już od pięciu lat – mówi Hanna Pawlikowska, Miejski Architekt Zieleni w Lublinie. – Pamiętajmy, że łąki w mieście, oprócz aspektu wizualnego, mają ogromną wartość biologiczną, m.in. wywierają pozytywny wpływ na mikroklimat.

Łąki kwietne pojawią się na terenach:

w pasie dzielącym ul. Nałęczowskiej 517 m²

w pasie dzielącym ul. Głębokiej 2520 m²

przy Zalewie Zemborzyckim 1456 m²

w wąwozie „Rury” 1134 m²

przy ul. Wincentego Witosa 442 m²

na rondzie Mokrskiego 660 m²

na pętli przy ul. Doświadczalnej 618 m ²

przy ul. Graffa 473 m²

W tym roku słoneczniki (3306 m²) z dodatkiem łąki kwietnej zakwitną przy ul. Zelwerowicza. To projekt z VII edycji Budżetu Obywatelskiego „Kwiaty dla Zelwerowicza”. Do wysiewu zostanie wybrana karłowa odmiana słonecznika ozdobnego (do 60 cm wysokości), odporna na suszę i o długim okresie kwitnienia. Zastosowana zostanie również mieszanka nasion roślin łąkowych zapewniających kwitnienie cały sezon, bez domieszki traw. Będą to m.in. maki, kosmosy, len wielkokwiatowy, smagliczka nadmorska, maczek kalifornijski, floksy, farbowniki, nagietki, cynie i nasturcje.

Źródło: Biuro prasowe UM Lublin

Fot. Biuro prasowe UM Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments