Lato w bibliotece to świetne rozwiązanie dla wszystkich dzieci. Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie przygotowała szereg bezpłatnych atrakcji, aby ciekawie i bezpiecznie spędzić czas. Czytanie to nie jedyne atrakcje. Od 22 czerwca do 31 sierpnia czekają nas warsztaty, gry, spotkania tematyczne i bal podsumowujący.

W Filii nr 25 przy ulicy Sympatycznej będą zajęcia, podczas których dzieci będą mogły poznać różne techniki, style oraz kierunki w sztukach plastycznych takie jak: postimpresjonizm, abstrakcjonizm, czy kubizm.

W Biblio i innych filiach na zajęciach artystycznych dzieci dowiedzą się co to jest kompozycja, kolaż, malarstwo czy techniki mieszane oraz zajęcia plastyczne z wykorzystaniem różnych technik.

Najnowsza filia MBP, przy ul. Sławin, zaprasza na warsztaty linorytu i tworzenia plakatu. Uczestnicy poznają jedną z podstawowych technik graficznych, stworzą własne projekty i odbitki przy pomocy prasy. Odbędą się też warsztaty ogólnoplastyczne z przygotowaniem muralu upamiętniającego Unię Lubelską.

Jednym z miast partnerskich Lublina jest Erie (Pensylwania). Filia nr 18, ul. Głęboka, zaprasza na American Dream czyli zajęcia związane z kulturą Stanów Zjednoczonych. Podczas zajęć dzieci będą poznawać historię, literaturę, kuchnię, a także podstawowe zwroty w języku angielskim. Każde spotkanie urozmaicą warsztaty plastyczne tematycznie związane z USA.

Filia nr 26 przy ul. Leonarda wspólnie z Fundacją Hesperos przygotowała cykl warsztatów trwających pięć godzin, a każdego dnia różna tematyka – Dzień z Misiem, Dzień z kuchnią, Dzień z Harrym Potterem, Dzień z Wiedźminem, Dzień z kuglarstwem, Dzień z grami planszowymi. Dodatkowo cykl warsztatów printu na tkaninie (koszulki, torby).

Filia nr 29 przy ul. Kiepury zaprasza na „Laboratorium komiksu” – warsztaty komiksowe, warsztaty street-art dla dzieci i młodzieży oraz pokazy filmowe dla dzieci wraz z warsztatami plastycznymi inspirowanymi obejrzanym filmem.

W bibliotece na Węglinie trwać będzie Indiańskie lato. Uczestnicy poznają życie codzienne Indian, obyczaje, wierzenia i kulturę wykonają pióropusze, indiańskie sakwy, proste instrumenty muzyczne, i łapacz snów.

Warsztaty żonglersko-ruchowe czekają na dzieci w bibliotece przy ul. Bursztynowej.

Dla fanów gry komputerowej “MINECRAFT w Biblio i w Filii 38 przy Relaksowej odbędą się rozgrywki. Dodatkowo będzie konstruowanie kartonowych modeli 3D. Podczas spotkania uczestnicy wezmą udział w dyskusji na temat uniwersum Minecrafta, zapoznają się z literaturą dotyczącą tematyki, wykonają papierowe modele postaci i atrybutów z popularnej gry.

Przy ul. Relaksowej będzie również “Bal wakacyjny”. Wydarzenie podsumuje zajęcia w bibliotece. W programie gry i zabawy ruchowe.

Masa atrakcji przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lublinie nie tylko zachęci nasze dzieci do poznania ciekawych lektur, ale zapewni im wiele rozrywki poprzez zabawy, gry i rozwijające warsztaty. Wszystkie zajęcia organizowane są bezpłatnie. Zadbajmy o zajęcia pełne atrakcji dla naszych pociech.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Galanteria Marpnet
3 lat temu

Mam nadzieję, ze dzieciaki, które za młodu spędzą trochę czasu na takich atrkacjach, potem będą wiernymi czytelnikami 🙂