Już 200 kierowców potwierdziło swój udział na pikniku motoryzacyjnym, który przy Skende i IKEI zorganizowany zostanie z okazji Dnia Ojca. Wydarzenie zaplanowane jest na sobotę (22 czerwca) i odbędzie się w godzinach od 11 do 15.

Na parkingu pojawią się stare samochody klasyczne, stuningowane lub takie, które zostały zbudowane od zera przez właścicieli. Nie zabraknie też tych najnowocześniejszych, naszpikowanych nowymi technologiami oraz udogodnieniami. – Dzień Ojca to święto, o którym mało mówi się w Polsce – wyjaśnia Krzysztof Żurawski ze stowarzyszenia Lubelskie Klasyki Nocą. – Częściej słychać o wydarzeniach organizowanych z okazji Dnia Dziecka, czy Dnia Matki. Ojcowie są w tym wszystkim pomijani. Dlatego postanowiliśmy uczcić to święto w klasyczny sposób, czyli organizując piknik motoryzacyjny dla całym rodzin – podkreśla.

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich miłośników samochodów. To właśnie oni zaprezentują swoje nietypowe auta. Będziecie mogli zobaczyć również jak zmieniała się przez lata motoryzacja i poznać jej historię.

Podczas eventu zaprezentują się nie tylko te klasyczne marki, ale również najnowsze pojazdy – te najbardziej egzotyczne. Swój udział w wydarzeniu zapowiedział również Low Lublin, Amcar Lublin, Grupa Subaru, Grupa Volvo i Grupa Mercedes.

Na tych najbardziej odważnych również czeka moc atrakcji – będziecie mogli zasiąść za kierownicą Drift Trike, czyli trójkołowych maszyn, które służą do jazdy w poślizgu. Na fanów car-wrappingu czekają z kolei specjaliści z Ubieramysamochody.pl, którzy pokażą nowe projekty aut oklejanych specjalną folią i grafiką reklamową. Będzie można zobaczyć między innymi zmienione Audi R8.

Piknik to także okazja by promować bezpieczeństwo za kierownicą, jak i by szkolić uczestników w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Pomogą w tym strażacy z OSP Wilczopole oraz eksperci z Centrum Symulacji Medycznej w Lublinie.

Dzieci również nie będą się nudzić. Czekają na nich place zabaw, tor rowerowy i mini skate park. Będzie można zjeść także polskie dania z grilla.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments